Saulkrasti

Neatkarīgi no tā, kur un cik veci mēs esam, 1. septembris ir svētki mums visiem. Mazie ar prieku un satraukumu stājas sava lielā zinību ceļa sākumā, jauniešiem tā ir atkal satikšanās ar draugiem un kārtējā iespēja apņemties uz jauniem sasniegumiem, bet pārējiem tās ir atmiņas, kas pavada visu dzīvi, tajā pašā laikā ir ļoti klātesošas. Un katru reizi, kā tuvojas 1. septembris, gribas ko jaunu apņemties.

Mūsu ir daudz, kas ir absolvējuši Saulkrastu novada izglītības iestādes… Saulkrastu un Zvejniekciema vidusskolas, Sējas pamatskola, Rūķītis, Bitīte, Murjāņu sporta ģimnāzija un, protams, mūsu mūzikas un mākslas skolas… mēs esam cēlušies un smēlušies no šejienes un, lai arī kur mēs būtu, mēs lepojamies ar savām sākotnēm… Lai visiem iedvesmas bagāts jaunais mācību gads!

Anna Madara Pērkone, dzīvojoša Nīderlandē, mūziķe. Saulkrastu vidusskolas absolvente

“Vienmēr tik ļoti trīcēja sirsniņa tajā 1. septembra rītā. Viena lieta par ko vienmēr aizmirsās bija tas, ka bija daudz vairāk mīļāko skolotāju, kuriem visiem gribējās iedot puķes. Bet rokās bija tikai viens pušķītis. Atceros, kā pēdējā brīdī lecām pāri kaimiņu sētai un pa kluso plūcām tā, lai viss būtu kā pienākās.

Te bilde ar manu pašu pirmo pirmo septembri.”


Eduards Plankājs, Latvijas Universitātes Lavijas vēstures institūta zinātniskais asistents, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā – krājuma glabātājs, Saulkrastu vidusskolas absolvents.

“Man 1. septembris saistās ar vienu konkrētu smaržu – vecmāmiņas audzētām asterēm. Kad ar brāļiem un māsu modāmies, ik gadu virtuvē mūs jau sagaidīja siltas brokastis un četri puķu pušķi. Māšelei visskaistākais. Piepeši dārzs bija ienācis istabā, vasara iesēdusies klēpī rudenim. Bet es, puķu kātiem pilot uz izgludinātajām biksēm, devos satikt savu klases audzinātāju un klasesbiedrus.

Vai, skolas gaitas sākot, nojautu, ka reiz kļūšu par arheologu? Kā gan!? Taču Saulkrastu pamatskolas un vidusskolas skolotāju dāvātās, vispusīgās zināšanas vēsturē, ģeogrāfijā, ķīmijā, bioloģijā, matemātikā un valodās ielika pamatus manam darbam, hobijam un dzīvesveidam vienas profesijas ietvarā. Paldies!

Arheologiem mēdz vaicāt – kas ir vērtīgākais, ko esat atradis? Tā gan nav lieta, ko var atrast zem zemes. Vēl vairāk – to var atrast jebkurš un ikvienā pasaules nostūrī. Tai ir daudz dažādu vārdu un formu, bet latvieši to sauc par mīlestību.”

Mīlestības rotātus svētkus! “

Bērnības foto autors: Ainārs Plankājs,

bet mūsdienu foto autors: Jānis Puķītis


Uldis Kleperis, Sējas pamatskolas 1989. gada absolvents.

SIA „Roadeks” valdes priekšsēdētājs

“Laikam visu, kas saistīts ar Sējas skolu, gribas saukt par stabilu un pamatīgu.

No laukakmeņiem celta pamatīga ēka, zinoši skolotāji, kuri lika pamatus izglītības ceļam. Esmu ieguvis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā, izveidojis un attīstījis vairākus uzņēmumus. Nu jau daudz gadus mana dzīvesvieta nav Loja, bet esmu lepns, ka Sējas skolu varu saukt par savu!”


Beate Barkāne, Eiropas Parlamenta deputātes Prof. Ineses Vaiderespadomniece un Rīgas biroja vadītāja, Zvejniekciema vidusskolas absolvente

Visspilgtāk atceros savu pirmo un pēdējo skolas dienu – gladiolas, saulaino laiku un prieku, kas reizē mijās ar satraukumu par nezināmo. Pateicoties mācībām Zvejniekciema vidusskolai ieguvu gan zināšanas, kas ir noderējušas manā profesionālajā izaugsmē, gan izpratni par vērtībām – ģimeni, valsti, darbu, cieņu utt.Jāpateicas arī sporta skolotājiem Dzidrai Dulpiņai unGunāram Lācim, kuri neatlaidīgi strādāja pie tā, lai volejbols mums iemācītu disciplīnu, mērķtiecību un spēju strādāt komandā. Šobrīd, esot Eiropas Parlamenta deputāta padomniece, varu teikt, ka viss skolā iegūtais ir noderējis! Vēlu veiksmi, izturību un enerģiju ikvienam jaunās Saulkrastu novada vidusskolas skolēnam un pedagogam!


Liene Pommere, vecākais jurists un zvērināta advokāta palīgs, Zvērinātu advokātu birojs RER Lextal, Zvejniekciema vidusskolas absolvente

“Man 1.septembris Zvejniekciema vidusskolā vienmēr bija patīkama satraukuma pilns. Šķita, ka tas ir kā ceļojuma sākums, kurā var doties ar jaunu mugursomu uz pleciem un cerībām, ka katrs jaunais gads būs labāks par iepriekšējo. Ik reizi jutos pilna apņēmības šai mācību gadā nu gan mācīties cītīgāk, rakstīt glītāk, pildīt visus mājasdarbus un izlasīt visu obligāto literatūru. Protams, kā sanāca, tā sanāca. :)”


Ieva Treija, Komunikācijas un satura speciāliste, Zvejniekciema vidusskolas absolvente

“Man 1. septembris vienmēr asociējās ar pirmo svaigo lapu dienasgrāmatā un ar vēl nesaķēpāto rūtiņu vai līniju burtnīcu. Tā vienmēr bija apņemšanās darīt kaut ko citādāk, labāk un sasniegt jaunus mērķus. Paldies Zvejniekciema vidusskolas kolektīvam par drošo pamatu un pamudinājumu tos mērķus arī sasniegt. Uz jaunām virsotnēm jaunajā mācību gadā!”

Sveiciens klasesbiedriem no Zvejniekciema vidusskolas!”


Anna Forsta – Sējas skolu beigusi 1966.gadā

“Esmu ārsts ausu, kakla, deguna slimībās jeb ārsts otorinolaringologs.

Strādāju savā ārsta privātpraksē Ādažos. Pirms tam strādāju Rīgas pilsētas 1. slimnīcā un no 1987. gada Ādažu slimnīcā.

Manā dzīvē 1. septembris Sējas 8gadīgajā skolā 60tajos gados vienmēr bijis īpaša svinīguma un emociju caurvīts. Tie ir skaisti miglas rīti Lojas upes krastos, kur stalti izslējusies stāv 100 gadus vecā, no granīta akmeņiem būvētā 2stāvīgā celtne, kura slīgst puķu stādījumos un senatnīgajā parkā. Tur mūs sagaidīja klases audzinātājs, matemātikas skolotājs, Jāzeps Aprubs. Skolas direktore Benita Tumšā vadīja 1. septembra svinīgo pasākumu skolas aktu zālē, visi fotografējāmies.

Visu dzīvi, kad 1. septembrī ēterā skan “Silavas valsis”, mani pārņem īpašas izjūtas, kas pārceļ tajos tālajos skolas gados, 1. septembrī mīļajā Sējas skolā!”


Oskars Gudramovičs, sportists kamaniņu sportā, bijušais olimpietis. Sējas pamatskolas absolvents

“1.septembris palicis atmiņā ar klasesbiedru atkalsatikšanos un, pats galvenais, ziedu dāvināšanu audzinātājai!

Te izpalīdzēja kaimiņi ar saviem puķu dārziem, viņiem pašiem par to pat nezinot. Par to viņiem liels paldies, bez viņiem 1.septembris nebūtu tik lielisks. No ŗīta, dodoties uz skolu, bija jāuzmanās, lai kaimiņi neaptazīst savas puķes, kuras plūktas viņu dārzā.

Priecīgu jums 1.septembri!”

Sasniegumi:

2008.g. Pasaules junioru čempionāts 3.vieta

2019.g. Pasaules čempionāts Vintenbergā, 4.vieta

  1. 2018. 2019.g Pasaules kausa posms Siguldā 2.vieta, trīs gadus pēc kārtas

2016.g Eiropas čempionāts Siguldā, 4.vieta

2010.g Olimpiskās spēles Kanādā, 12.vieta

2014.g Olimpiskās spēles Krievijā, 10.vieta

2018.g Olimpiskās spēles Dienvidkorejā, 14.vieta


Ilze Adlere, strādā tehnoloģiju jaunuzņēmumā, Amsterdamā. Saulkrastu vidusskolas absolvente

“Domājot par pirmajiem septembriem Saulkrastu vidusskolā, atceros agro rīta satraukumu, ziedu sagatavošanu skolotājiem un ieiešanu jaunajā klasē, kad sajūti vēl svaigi krāsotu skolas solu smaržu. Pēc svinīgā pasākuma, iesēsties savā izvēlētajā solā, galvenais, ne pirmajā rindā, un izvilkt jauno penāli …Satikt saules iedegušus klasesbiedrus…

Paldies skolotājiem un skolas darbiniekiem par nesavtīgi ieguldīto enerģiju un par pirmo pamatu ielikšanunākamajiem dzēves profesionālajiem (un ne tikai) posmiem.

Pēc pabeigtām maģistra studijām, turpināju izzināt zinātni doktorantūrā, medicīnas ķīmijas jomā Nīderlandē, pēc kā, līdz šodienai strādāju tehnoloģijas start-up Amsterdamā, kur gūstu pieredzi biznesa jomā, vēljoprojām izmantojot zinātnes ekspertīzi.”