18. jūnijā Saulkrastu estrādē notiks grandiozas Jāņu ielīgošanas svinības ar latviešu visu laiku visvairāk skatītāko izrādi – Rūdolfa Blaumaņa „Skroderdienām Silmačos'' – tautā iemīļotu Dailes, Nacionālā un Valmieras teātra aktieru, kā arī lielisku estrādes solistu izpildījumā. 18. jūnijā izrāde notiks Saulkrastu brīvdabas estrādē, 19.jūnijā – Ikšķiles brīvdabas estrādē, 20.jūnijā – Cēsu pils parka estrādē, 21.jūnijā – Bauskas pilskalna estrādē un 22. jūnijā Kuldīgas pilsētas estrādē. Izrāžu sākums – plkst. 20.00. Izrāžu laikā, kā jau īstiem līgotājiem pienākas, ieplānota arī garda ēdiena baudīšana, bet rosību papildinās pirmjsjāņu gardumu tirdziņš. Tādēļ skatītāji laipni aicināti ierasties jau no plkst.18. Biļetes iepriekšpārdošanā gan "Biļešu paradīzes" kasēs, gan www.bilesuparadize.lv, gan k/n "Zvejniekciems" un Saulkrastu sporta centrā pie administratoriem. Ieejas biļetes maksa 5, 7, 10, 12 EUR.

 Jāņi ir vislatviskākie svētki. Līdz ar dažādām saulgriežu tradīcijām – Līgo cienasta celšanai galdā, alus brūvēšanai, siera siešanai, dziesmām un lekšanai pāri ugunskuram – kā neiztrūkstoša sastāvdaļa jau gandrīz gadsimtu ir arī Blaumaņa leģendārais darbs „Skroderdienas Silmačos”. Esam pieraduši „silmačus” baudīt Rīgā, tomēr atceramies arī senākus laikus, kad ik gadu V. Šoriņa un Z. Neimaņa vadībā baudījām Jāņu iestudējumus brīvdabā – Druvienas estrādē.

Piecās brīvdabas izrādēs skatītājus priecēs iemīļoti aktieri: Ģirts Ķesteris, Zigurds Neimanis, Ieva Puķe, Regīna Devīte, Elīna Vāne, Mārcis Manjakovs, Gints Grāvelis, Imants Strads, Inta Tirole, Inese Ramute, Kārlis Neimanis, lomās iejutīsies arī dziedātāji Agnese Rakovska, Nikolajs Puzikovs un Ieva Sutugova. Katru iestudējumu kuplinās arī vietējie deju un koru kolektīvi.

„Laiki iet, bet vērtības paliek. „Skroderdienas Silmačos” ir viens no pierādījumiem, ka, mainoties skatītāju paaudzēm, labākās un trāpīgākās latviešu izrādes vienmēr rod ceļu pie skatītājiem,” saka jaunās izrādes režisors un „skroderdienu” veterāns Zigurds Neimanis, kurš izrādē atkal atveidos Ābramu.

sd saulkrasti JPG mazs