8. jūlijā plkst. 18.00 Saulkrastu brīvdabas estrādē izrāde “Žūpu Bērtulis” – joku luga ar dziesmām par to, kā viens dzērājs par kārtīgu vīru tapa. Biļetes iepriekšpārdošanā “Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv, kā arī Saulkrastu sporta centrā un kultūras namā “Zvejniekciems” pie administratoriem. Ieejas maksa 8, 10, 12, 15 EUR.

“Žūpu Bērtulis”

Joku luga ar dziesmām – par to, kā viens dzērājs par kārtīgu vīru tapa.

Latviešu teātrim tuvojas apaļa gadskārta – 150 gadu!

Teātrim gada skaitļus rēķina pēc pirmās latviski uzvestās izrādes un tā ir luga “Žūpu Bērtulis”, kas ir latviskots dāņu autora Ludviga Holberga darbs, to savlaik darījis Stenders, tagad Elizabete Trumpe.

Šim vēsturiskajam notikumam par godu ceļu pie skatītājiem šovasar sāk jauns lugas iestudējums, kurā saglabāts senais izrādes blēņu un joku gars. Izrāde “Žūpu Bērtulis” ir stāsts par kādu jaunu zemnieku, kurš no dzērāja par kārtīgu vīru tapa. Jaunajā iestudējumā būs daudz joku, dziesmu, deju un kaislību…

„Žūpu Bērtuļa” brīvdabas iestudējuma veidošanā piedalās labākie joku meistari no Latvijas Nacionālā teātra, dziedošie un dejojošie aktieri Ivars Kļavinskis, Mārtiņš Brūveris, Inga Misāne-Grasberga, arī Ginta Krievkalne, Imants Strads, Marģers Eglinskis, Kristians Kareļins un citi. Izrādes norises deju solī pavadīs horeogrāfa Kārļa Boža deju grupa, kura azartiskais jaunības gars un asprātība ir jau iepazīta dažādos vadošo teātru uzvedumos.

Izrādei pasūtīta īpašas dekorācijas no Honkongas, kas brīvdabas iestudējumam liks izskatīties krāšņi uz jebkuras Latvijas skatuves. Tāpat ir darināti jauni tērpi pēc mākslinieces Danutas Ābeles skicēm – krāsaini un tēlus raksturojoši.

Laila Ilze Purmaliete, kas ir arī šis izrādes producente, ir sacerējusi 6 jaunas dziesmas, dažas no kurām jau ir guvušas klausītāju atsaucību Latvijas Radio ēterā, īpaši izrādes fināldziesma “Pasaule mums uzziedēs!”.

Pirmizrāde 7.jūlijā plkst. 19.00 Tukumā, Durbes estrādē;

8.jūlijā Saulkrastos;

13.jūlijā Jelgavā;

14.jūlijā Alūksnē;

10.augustā Jēkabpilī;

11.augustā Liepājā;

12.augustā Talsos;

13.augustā Cēsīs;

20.augustā Madonā;

25.augustā Kuldīgā un citās Latvijas pilsētās rudenī.

Izrādes producente ir Laila Ilze Purmaliete un Jaunais Muzikālais Teātris

(Mob. 29473307,[email protected])