20. maijā 18.00 Saulkrastu estrādē  Jāzepa Vītola Latvijas valsts Mākslas akadēmijas horeogrāfijas katedras studenta Jāņa Kalniņa bakalaura darbs – dejas izrāde „Tā ziedēja Jāņu nakts”. Izrādē piedalās TDA „Zīle”, TDK „Kekaviņa”, VPDK „Zīle”, kā arī Saulkrastu deju kolketīvi – „Saulgrieži„Jūrdancis”, „Krustu šķērsu”. Solo Berta Pulmane un Mārtiņš Henke. Ieeja brīva.

JVLMA Horeogrāfijas katedras absolventa Jāņa Kalniņa diplomdarba izrāde „Tā ziedēja Jāņu nakts” ir latviešu skatuviskās tautas dejas izrāde. To, kā latviešu jaunākās paaudzes horeogrāfs saskata un izjūt senās tradīcijas, ikvienam interesentam būs iespēja redzēt 2017. gada 20. maijā Saulkrastu brīvdabas estrādē pl. 18.00.

LVLMA students Jānis Kalniņš ir dzimis 1994. gadā, mācījies Zvejniekciema vidusskolā. Jau skolas gados aizrāvies ar tautas deju, tādēļ studiju izvēle bijusi likumsakarīga. Topošajam horeogrāfam latviešu tautas deja ir dzīvesveids, bez tās esot grūti iztikt, jo tautas deja vieno cilvēkus, tos nešķirojot, un tam visam ir viens kopīgs elements – tauta un tās tradīcijas. “ Dejā var paust jūtas, izrādīt emocijas, varētu teikt, ka dzīvot otru dzīvi, jo dejā cilvēks viņš var būt pats, nevis tāds, kādu viņu grib redzēt sabiedrībā. Cilvēks ir patiess tikai tad, kad viņš dejo,” tā par savu izvēli saka J. Kalniņš.

Izrādes pamatā ir vasaras saulgriežu tradīcijas, kas iekļauj sevī galvenās svētku rituālās daļas – gatavošanos, ciemos iešanu, sagaidīšanu, buršanos, papardes zieda meklējumus. Līgo nakts maģijā tiks izdejota divu saimju likteņlīniju savīšanās vienā..