16. janvārī 16.00 kultūras namā „Zvejniekciems" Siguldas Tautas teātris aicina uz Anšlava Eglīša izrādi „Galma gleznotājs" ( masku spēli 4 ainās, 2 cēlienos) Ieejas maksa 1 EUR, biļetes – pirms izrādes.

 Anšlavs Eglītis: „Ņēmos sacerēt romantisku pārpratumu spēli – „brīvi” saistītu ar Leonardo da Vinči dzīves posmu Milānas hercoga galmā. Likās patīkami padarboties ap šo fantastiski daudzpusīgo un diezgan noslēpumaino renesanses meistaru”.

Eglītis tēlo dievišķīgas dzirksts apmirdzēto Leonardo da Vinči un viņa skolnieku Frančesko, kuri, 1482.g., paša Milānas hercoga Lodoviko Sforcas aicināti, no Florences ierodas Milānas galmā. Lionardo (lugā izcilā meistara vārds ir ar šīm mazajām izmaiņām) jākļūst gan par galma gleznotāju, gan par pils, dārzu un pašas Milānas pārveidotāju – pilsētai un galmam jātop pirmajiem Itālijā un visā pasaulē. Taču abu jauno cilvēku ierašanās satracina gan hercogieni Beatriči, gan veco galma gleznotāju Graciadio. Ir noprotams, ka Beatriči un Lionardo saista kāds noslēpums, kādas īpašas attiecības, kuras sakņojas pagātnē.

Ļaudis, vēlēdamies izdibināt citu noslēpumus, vēlēdamies apmierināt savu egoismu un jebkuriem līdzekļiem saglabāt savu statusu sabiedrībā, uzdodas par citiem cilvēkiem, piesavinās cita vārdu. Rodas virkne intrigu, kuras tiek skaidrotas asprātīgos dialogos. Taču jautājums saglabājas – vai tiešām ir jānomaina savs vārds, sava patība, uzdodoties par citu. Ko iegūstam (ja iegūstam) un ko zaudējam, pat nododam. Ceram, ka kultūras namā “Zvejniekciems ” 16.janvārī kļūsit par interesantu, intriģējošu piedzīvojumu lieciniekiem notiekošajam Milānas galmā kopā ar Lionardo, Beatriči un citiem galma iemītniekiem! Režisore Ā. Liepiņa – Stūrniece

 

glezn afisa maz