18.janvārī 16.00 kultūras namā "Zvejniekciems" A.Gaujas spēlfilma "Izlaiduma gads" Ieejas biļetes cena 3 EUR; biļetes - stundu pirms seansa.

"Izlaiduma gads" ir spēlfilma, kas ir veidota dokumentālā stilistikā, "imitējot realitāti". Tā stāsta par jaunu skolotāju Zani, kas aiziet par tālu savos centienos nodibināt draudzību ar audzināmo klasi, nokļūstot sarežģītā personisko attiecību mezglā. Filmai ir vecuma ierobežojums "16+"

“Izlaiduma gads” izsaucis arī plašu rezonansi medijos un sociālajos tīklos, un auditorija ir sadalījusies krasi atšķirīgās nometnēs – vieni filmu slavē, citi kritizē. Latvijā filmu pārsvarā skatās jauna gadagājuma cilvēki, kas pārsvarā filmu vērtē pozitīvi. Tikmēr vairāki vietējie kinokritiķi to paguvuši asi kritizēt par neatbilstību klasiskiem kritērijiem. Savukārt pasaulē filma uzsākusi veiksmīgu ceļu kinofestivālos: pēc pasaules pirmizrādes elitārajā Monreālas kinofestivālā tā startēja Bergenas starptautiskajā kinofestivālā, paralēli tam – Krievijas festivālā “Kinošok”. Jau pēc nedēļas filma dosies uz prestižo Čikāgas Starptautisko kinofestivālu.

Filmas režisors ir Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, scenāristi Lauris Gundars un Andris Gauja, producenti Guna Stahovska un Andris Gauja. Galvenajā lomā ir Inga Alsiņa-Lasmane, savukārt skolnieku lomās ir iejutušies dažādu Latvijas skolu jaunieši bez iepriekšējas pieredzes aktiera darbā. Filma producēta studijā “Riverbed” (Latvija) sadarbībā ar “Mojo Raiser Production” (Latvija) un “Horosho Production” (Krievija).

IG ZVEJNIEKCIEMS SMALL