Visu novembri kultūras nama "Zvejniekciems" mazajā zālē apskatāma neparasta izstāde "Sākums" – mākslinieku Jura Ģērmaņa un Lūcijas Kleines bijušo audzēkņu, tagad slavenu un visiem pazīstamu mākslinieku darbi, kas tapuši laikā, kad viņi vēl bija Rīgas pionieru pils Tēlotājas mākslas studijas dalībnieki. Tikšanās ar Juri Ģērmani, Lūciju Kleinu un studijas bijušajiem audzēkņiem un pedagogiem 15. novembrī 15.00 kultūras nama "Zvejniekciems" mazajā zālē.

 

 

 Pionieru pils Tēlotājas mākslas studiju vadījuši tādi māsklinieki kā Maija Tabaka, Auseklis Baušķenieks un citi. Kad 20.gs. 70. gados studija paplašinājās, bija jāiesaista arvien jauni pasniedzēji – tā te darbojās Ausma Danemane, Rūta Steinerte, Romāns Ivanovskis, Inga Skujiņa, arī Māra Lase, Aija Baliņa.

Jaunu stimulu darbam deva vasaras nometnes. No 1967.gada līdz 1990.gadam jaunie gleznotāji pavadīja dažādās Latvijas vietās. Studija ar audzēkņu darbiem piedalījās visās iespējamās bērnu zīmējumu izstādēs un konkursos Latvijā un ārzemēs. Viņu darbi pabijuši Krievijā, Polijā, Vācijā, Japānā, Fracijā un citviet pasaulē.

Rezultātā ar gandarījumu un prieku varam atzīmēt, ka ļoti daudzi bijušie Rīgas Poinieru pils Tēlotājas māklas studijas audzēkņi ir šodien pazīstami mākslinieki un un mākslas pedagogi gan Latvijā, gan aiz tās robežām. Saulkrastiešiem īpaši interesanti būs atpazīt arī Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas pedagogu Rasas Grāmatiņas un Māras Alenas veikumu.