No 8. februāra Saulkrastu domes zālē mākslinieces Sabīnes Moores darbu izstāde „Septiņas valstības". Tikšanās ar mākslinieci 12.februārī pl.15.00 Saulkrastu domes zālē. Izstāde apskatāma domes darba laikā. Sabīnes Moores darbus būs iespējams apskatīt līdz 1.martam.

 

 Sabīne Moore ir multidisciplināra māksliniece, dzimusi 1990. gadā. Sabīne darbojās tādās jomās kā animācija, ilustrācija, mūzika (zem segvārda “Waterflower” un duo “MMMM”), VJ un videomākslā, glezniecībā un instalācijā. Sabīne ir studējusi Latvijas Mākslas akadēmijā Vizuālās komunikācijas nodaļā, Jāņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolā.

Izstāde “Septiņas valstības” ir ceļojošs stāsts, par dzīvajiem organismiem kas tiek klasificēti piecās grupās: Vīrusi, Dzīvnieki, Sēnes, Augi, Vienšūņi, un pēc cita klasificēšanas veida – Prokarioti, Eikarioti. Papīrgriezuma izstādē māksliniece Sabīne Moore ir šīs radības atdzīvinājusi košā, atraktīvā veidā, spēlējoties ar formu un krāsām.

“Jau kādus sešus gadus spēlējos ar ielas mākslas projektu – ar šķērītēm griežu dzīvnieku formas uzlīmes, kuriem acis ir divi caurumspiedes apļi. Šīs uzlīmes dāvinu draugiem, rotāju miskastes un notekcaurules, elektrības kastes, līmēju visās valstīs un pilsētās, kur ceļoju. Katra zvēra forma ir unikāla, un cenšos pēc iespējas daudzveidīgāk atainot dzīvnieku valstību. Bet tā ir tikai viena valstība. Izstādes ideja ir par septiņām valstībām. Es gribēju pamēģināt parotaļāties ar to, kā varētu izskatīties visādas dzīves būtnes – ne tikai zvērti, bet arī vīrusi, baktērijas un amēbas.” par izstādes tapšanu stāsta Sabīne Moore.