18. septembrī 16.00 VJMMS telpās Ostas iela 15 notiks mākslinieces, flautistes Maijas Kļaviņas koncertlekcija “Tembru projekcijas”, kas ietver sevī gan flautas soloskaņdarbus, gan animācijas filmiņu par flautas spēles attīstību. Projektu atbalsta VKKF. Ieeja lekcijā brīva.

Koncertlekcijas „Tembru projekcijas” programmā ieļautas dažādu laiku un stilu kompozīcijas, kas rakstītas flautai solo. Dažādos flautu tembrus pavada projekcijas, kuras ne tikai paspilgtina vēlamo noskaņu, bet arī ieņem ansambļa dalībnieka lomu. Programmā ietverti izklaidējoši priekšnesumi, kas mijas ar kompaktām, izglītojošām lekcijām par flautas attīstību un tās pielietojumu mūzikā. Katrai flautai piemērots skaņdarbs, kas spilgti atspoguļo instrumenta raksturīgākās iezīmes. Traversflauta karaliski uzbur baroka laika vērtības, koncertflauta izpaužas neierobežotā virtuozitātē, pikolo flautai tuva ir putnu tematika, alta flauta sava elegancē stāsta noslēpumainu leģendu, bet basa flauta asprātīgā un specefektiem bagātā saundtraka izpildījumā pavada izklaidējošu animācijas īsfilmu.

Maija Kļaviņa ir Lielās mūzikas balvas 2017 nominante kategorijā „Gada Jaunais mākslinieks”, kur apbalvošanas ceremonijā uzstājās ar vairumam vēl nedzirdētu mūzikas instrumentu – traversflautu. Taču tā nav vienīgā flauta, kuras spēli Maija studējusi un pilnveidojusi dažādos projektos, kā arī piedāvās koncertlekcijā “Tembru projekcijas”