Šovasar pirmais džeza mūzikas festivāls Latvijā – Saulkrasti Jazz Festival svin savu 20 gadu jubileju. No 17. līdz 22. jūlijam Saulkrastos uz skatuves kāps izcili džeza mūzikas mākslinieki no Baltijas, Eiropas, Āfrikas un Amerikas, bet festivāla galvenais viesis šogad ir virtuozais afro džeza ģitārists Džimmijs Dludlu (Jimmy Dludlu) no Mozambikas.

Saulkrasti Jazz Festival pirmo reizi norisinājās tālajā 1997. gadā, un tas joprojām reizi gadā uz nedēļu vienuviet pulcina visa vecuma džeza mūzikas cienītājus. Festivāla programma ir unikāla, jo tā sastāv no trim būtiskām daļām: jauno džeza izpildītāju nometnes, konkursa – Baltijas Bundzinieku Līga (Baltic Drummer’s League), ikvakara koncerta, kā arī festivāla galā koncerta.

Šogad Saulkrasti Jazz Festival 2017 ietvaros norisināsies arī jauno bundzinieku konkurss – Baltijas Bundzinieku Līga, kurā, demonstrējot savu meistarību, tiek noskaidrots labākais un prasmīgākais jaunais bundzinieks Baltijā. Baltijas Bundzinieku Līga ir tradīcija, kas ne tikai ļauj novērtēt Baltijas bundzinieku līmeni un motivēt talantīgākos, bet arī ir labi apmeklēts un aizraujošs pasākums skatītājiem.

Sīkāka informācija par Saulkrasti Jazz Festival 2017 20 gadu jubilejas koncertprogrammu un piedāvātajām meistarklasēm ir pieejama festivāla mājaslapā http://saulkrastijazz.lv/