No 12. augusta līdz 11.septembrim Saulkrastu domes zālē (domes darba laikā) apskatāma jaunās mākslinieces Natālijas Maļikovas darbu izstāde "ANAHATA". Izstādes mērķis - aicināt cilvēkus mīlēt dzīvniekus, tādēļ lielformāta darbos un zīmējumos apskatāmi dzīvnieki, viņu būtība.

 

 Natālijas Maļikovas darbu izstāde „Anahata”

Jautāta par izstādes visai neparasto nosaukumu, māksliniece saka:

„Izstādes nosaukums ir “Anahata”- tulkojumā no sanskrita – “mūžīgi skanošās bungas”. Skanošas bungas – tā ir sirds, jo anahata – tā ir sirds čakra. Es izvēlējos šo nosaukumu, jo ar savu izstādi vēlos mudināt cilvēkus mīlēt dzīvniekus. Dzīvnieki glābj mūs no vientulības, iemāca rūpēties un mīlēt, kā arī vienkārši sniedz mums vizuālu baudījumu. Darbu cikla mērķis ir sniegt estētisku baudījumu – iepriecināt un raisīt pozitīvas emocijas skatītajos. Gleznās un zīmējumos esmu tvērusi dažādu dzīvnieku raksturus, pozas, kustību dinamiku, ķermeņa formas un faktūru. Gleznu kolorīts ir dažāds, no monohromas līdz ļoti košai krāsu gammai. Mani vienmēr ir saistījusi dzīvnieku tēma vizuālajā mākslā.”

Natālija Maļikova pirmās vizuālās mākslas iemaņas ir guvusi Jelgavas mākslas skolā, pēc tam divus gadus mācījusies privātās mākslas studijās. 2003. – 2005. g. mācījusies LMA sagatavošanas kursos. 2005. gadā uzsāka glezniecības studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Piedalījusies vairāk nekā divdesmit grupu izstādēs. Mācījusies profesora Kr. Zariņa, J. Jurjāna un N. Brasliņa meistardarbnīcās. 2013.gadā ieguvusi maģistra grādu LMA Glezniecības apakšnozarē.

anahata jpg