Atzīmējot UNESCO izsludināto pirmiedzīvotāju valodu gadu, Saulkrastu koris ANIMA ir radījis mūzikas video komponista Uģa Prauliņa skaņdarbam “Velikine armakene”, kas latviski tulkojams kā “Bāleliņ mīļais” no cikla LĪVU SASAUKŠANĀS.

Video idejas autore un kora mākslinieciskā vadītāja Laura Leontjeva stāsta, ka video ir par krasta ļaudīm, pieredzi, kuru pārmantojam no paaudzes paaudzē, par valodas spēku, savu sakņu un iekšējās būtības apzināšanos. Būt kopā gan smagā darbā, gan nozīmīgos svētkos ir viena no kora “Anima” būtiskākajām pamatvērtībām.

Video redzams Vidzemes lībiešu krasts, Saulkrastu apkaimes kultūrvēsturiski nozīmīgie dabas objekti kā Baltā kāpa, Laučakmens, Veczemju klintis un mūžam mainīgā jūra. Bet krasta ļaudis – gan dzirkstošie jaunieši, zvejnieki, godu svinētāji – esam mēs paši – kora ANIMA dziedātāji.

Filmēšana norisinājās divas diennaktis, kuru laikā attainojām gan vasaras, gan ziemas saulgriežus, draiski koķetīgu jauniešu dižošanos, vectēva dzīves mantojuma nodošanu mazdēlam un lībiešu kultūras vienu no dzīves sastāvdaļām – zvejniecību.

“Velikine armakene” ir daļa no Uģa Prauliņa cikla LĪVU SASAUKŠANĀS, kurā sastopas Kurzemes un Vidzemes līvi un līvu radu tautas. “Velikine armakene”, tulkojumā no Ludzas igauņu jeb lucu valodas, nozīmē “Bāleliņ mīļais”. Koncertprogramma LĪVU SASAUKŠANĀS izskanēs koncertzālē CĒSIS 30. OKTOBRĪ 20.00.

Biļešu iegāde “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, https://www.bilesuparadize.lv/lv/events/event/76644 un koncertzālē CĒSIS (bērniem līdz 6 gadu vecumam ieeja koncertā bez maksas). Biļešu cena: 7 EUR, 5 EUR (skolēniem, studentiem, pensionāriem, Cēsu drauga kartes īpašniekiem).

Video pieejams vietnē Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=jWcUj8Lx45A

Mūzika: Uģis Prauliņš, izpilda Saulkrastu koris ANIMA (www.korisanima.lv)

Video idejas autore, režisore, producente: Laura Leontjeva

Operators, režisors inscenētājs, montāžas režisors: Ritvars Bluka

Operatora palīgs un gaismotājs: Ivars Burtnieks

Grims: Lara Pudovska, Diāna Muratova

Tērpi, aksesuāri: Elīna Ose

Lokāciju vietu izvēle, foto: Gita Memmēna

Teksts: Eduards Plankājs

Balss: Juris Kalniņš

Tehniskais direktors: Indriķis Builis

Galvenajās lomās: Saulkrastu kora ANIMA dziedātāji un Dāvis Heinsbergs

Video tapis ar Saulkrastu novada domes un Saulkrastu tūrisma informācijas centra atbalstu.

Paldies Saulkrastu zvejnieku saimniecībai “Silzviedri” un Edgaram Zviedrim personīgi , SIA VARITA un Agrim Lapiņam personīgi, Zvejniekciema krogam SALT WATER un Dagnijai Bižānei personīgi, MEKES krogam un Aivaram Sudrabam personīgi.