No 2015. gada 27. līdz 29. martam visā Latvijā norisināsies pasākums „Satiec savu meistaru! 2015”. Šajā pavasarī mācekļus pie sevis aicinās rekordliels tautas lietišķās mākslas meistaru, stāstnieku, teicēju un muzikantu skaits – pasākums norisināsies vairāk nekā 170 vietās.

 

 

„Satiec savu meistaru! 2015” ietvaros ikviens aicināts piedalīties meistardarbnīcās, individuālās nodarbībās, atvērtās darbnīcās, paraugdemonstrējumos, lekcijās, koncertos vai dančos un kopīgā muzicēšanā. Pasākumā varēs iepazīt un apgūt dažādas prasmes, kas saistītas ar tradicionālo amatniecību, muzicēšanu, dziedāšanu, mutvārdiem un zināšanas, kas saistītas ar dabu un visumu, rituāliem un svētkiem. Satikt savu meistaru varēs Latvijas pilsētu un novadu bibliotēkās, muzejos, kultūras centros, izglītības iestādēs un meistaru dzīvesvietās.

„Daudzi no meistariem, ko varēsim satikt šogad, ir regulāri šī pasākuma dalībnieki – vairāki piedalās jau otro vai trešo reizi, taču priecājamies, ka pieteikušies arī jaunu, iepriekš „Satiec savu meistaru!” nepiedāvātu prasmju lietpratēji.  

 

 

Arī Saulkrastos noritēs pasākuma „Satiec savu meistaru!” aktivitātes:

28.martā no 10.00 līdz 16.00  Raiņa ielā 8 (domes telpas, cokolstāvs) ikviens laipni aicināts iepazīt audēju kopu „Kodaļa” atvērto durvju dienā.

29.martā no 13.00 līdz 15.00 kultūras namā „Zvejniekciems” sarīkojums „Satiec savu meistaru Pūpolsvētdienā!” visai ģimenei – varēsim vērot videomateriālā trīs Saulkrastu meistaru, kuri jau nosvinējuši 90 gadu jubileju: Ēvalda Krūkliņa virvju vīšanas prasmes; Veltas Krūmiņas tamborēšanas  un  Veltas Akerbergas prievīšu un grāmatzīmju aušanas prasmes, kā arī izmēģināt šīs prasmes meisstaru skolenieku vadībā.  Būs arī meistardarbnīcas madarošanā, kuras vadīs rokdarbnieku pulciņa vadītāja Guna Lāčauniece. Kopā ar Saulkrastu folkloras kopu „Dvīga” apgūsim Lieldienu rotaļas. Satiksim savu meistaru Saulkrastos!

MEISTARU pilns logo ar text