No 18. līdz 20. augustam Pēterupes ev. lut. baznīcā (Ainažu 4) izskanēs gadskārtējās “Saulkrastu ērģeļmūzikas dienas”  – 18. augustā 20.00 muzikālā programma “Atveries!”, 19. augustā 22.00 vācu baroka mūzika programmā “Tikšanās”, 20. augustā 10.00 dievkalpojumu kuplinās ērģelniece Baiba Betlere. Ieeja koncertos par ziedojumiem, 19. augusta vakara koncertā – ar bezmaksas ielūgumiem, kurus varēs saņemt k/n “Zvejniekciems”, Saulkrastu sporta centrā un Tūrisma informācijas centrā, sākot no 14. augusta.

Šī gada ērģeļmūzikas dienas ieskandēs visai neparasta muzikālā programma “Atveries!”18. augustā Saulkrastu baznīcā viesosies un muzicēs Kalna Svētību kopienas kapelāns Andrejs Mediņš un komponists Toms Juhņevičs. Koncerta sākums pl. 20.00, ieeja par ziedojumiem topošajai Jaunā Tēva skolai “Saknes un spārni”.

Savukārt sestdiena, 19. augusts, aizritēs baroka mūzikas noskaņās, jo Pēterupes baznīcā skanēs programma “Tikšanās” – skanēs J. S. Baha, K .E. Baha, G .F. Hendeļa un K. Šafrāta baroka laikmeta mūzika, kas ļaus dvēselei pacelties gara augstumos. Koncertā piedalīsies soliste Ilze Grēvele, kas ir viena no jaunajām, perspektīvajām senās mūzikas dziedātājām Latvijā, Danuta Ločmele savukārt ir viena no nedaudzajām čellistēm Latvijā, kas ir specializējusies tieši baroka čella spēlē, kā arī šobrīd Latvijā aktīvi koncertējošā ērģelniece Ilona Birģele. Koncertā līdzās J. S .Baha un K .F.E .Baha mūzikai skanēs arī neparastāki skaņdarbi – piemēram, baroka čella un ērģeļu duets.

Sestdienas koncerta sākums pl.22.00, līdzās baznīcai dārzā tiks uzstādīts lielformāta ekrāns, kur ikviens interesents varēs klausīties un vērot tiešraidi no koncerta baznīcā. Lai muzikālais baudījums būtu pilnīgāks, baznīcas ēka koncerta laikā tiks īpaši izgaismota. Ieeja koncertā baznīcā ar bezmaksas ielūgumiem, kurus varēs saņemt no 14. augusta k/n “Zvejniekciems”, Saulkrastu sporta centrā un Tūrisma informācijas centrā.

Ērģeļmūzikas dienu noslēgumā 20. augustā pl.10.00 rīta dievkalpojumu kuplinās ērģelniece Baiba Betlere.

Saulkrastu ērģeļmūzikas dienas organizē Saulkrastu novada pašvaldības aģentūra “Saulkrastu kultūras un sporta centrs” sadarbībā ar Saulkrastu Pēterupes evaņģēliski luterisko baznīcu.