Saulkrastos notiek 7. Starptautiskais bērnu un jauniešu vizuālās mākslas konkurss “Saules krasts – Brīnums”, ko organizē Saulkrastu novada pašvaldības aģentūra “Saulkrastu kultūras un sporta centrs” sadarbībā ar Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolu (VJMMS) un Latvijas Mākslas skolu skolotāju asociāciju (LMSSA). Konkurss “Saules krasts”, VJMMS pedagogu iniciēts, aizsākās 2003. gadā un notiek ik pārgadus.

 

Šogad konkursa tēma – “Brīnums” emocionāli uzrunājusi 700 bērnus un jauniešus no 69 Latvijas un Lietuvas mākslas skolām un mākslas studijām. Konkursa mērķis – rosināt bērnu un jauniešu radošo domu un fantāzijas izpausmes grafikā un glezniecībā, pārdomājot un tēlojot “Brīnuma” tēmu Pasaulē un Latvijā, Sajūtās un Sapņos, Agrāk un Tagad, Gaismā un Tumsā, Debesīs un uz Zemes, Gadalaikos, Sniegā, Mežā, Jūrā… ir sasniegts! Izstādē skatāmi brīnišķīgi darbi grafikas tehnikās – linogriezumi, pasteļi, monotipijas, tušas, flomasteru u.c. zīmējumi, kā arī datorgrafikas darbi, un kompozīcijā un kolorītā izjusti gleznojumi – akvareļu, guašas, akrila, eļļas krītiņu un jauktās tehnikās. Jaunākajiem izstādes dalībniekiem ir tikai 7 gadi, bet vecākajiem – 16 gadi.

Vizuālās mākslas darbus 30. janvārī vērtē Starptautiska žūrija – jaunie mākslinieki no Vācijas, Ungārijas, Horvātijas, Lielbritānijas, Portugāles, Čehijas, Igaunijas, Beļģijas, Austrijas, Šveices, Čehijas, Spānijas, Portugāles, Grieķijas, Lietuvas un Latvijā pazīstami mākslinieki, mākslas pedagogi – Latvijas Mākslas Akadēmijas docente, grafiķe Ilze Lībiete, tekstilmākslinieks Vitolds Kucins, vides mākslinieks, dizaina grafiķis Juris Ivanovs, mākslas zinātniece Ieva Rosne, gleznotāja Baiba Apsīte, kā arī PA “Saulkrastu kultūras un sporta centrs” direktore Judīte Krūmiņa.

Vizuālās mākslas konkursa darbu laureātu apbalvošana notiks 2017. gada 9. februārī.

“Saules krasta – Brīnums” darbu izstāde skatāma kultūras namā “Zvejniekciems” Saulkrastu novada Zvejniekciemā, Atpūtas ielā 1B.

Ielūdzam un iesakām apskatīt – emocionālu pārdzīvojumu un apbrīnu par bērnu un jauniešu veikumu garantējam!