Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas izglītības centrs (DAP DIC) "Meža māja" 1. un 2. oktobrī aicina iesaistīties Eiropas putnu vērošanas dienās Ķemeru Nacionālā parka teritorijā un būt par lieciniekiem putnu migrācijas burvībai.

 

Sadarbojoties DAP, BirdLife International, Latvijas Ornitoloģijas biedrībai (LOB) un Latvijas vides aizsardzības fondam, šajā laikā norisināsies kopumā 30 bezmaksas pasākumi visā Latvijā. Gan pasākumu dalībnieki, gan individuālie putnu vērotāji aicināti ziņot par novērotajiem putniem portālā Dabasdati.lv.

 

Ķemeru Nacionālajā parkā 1. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 13.00, kā arī no plkst.14.00 līdz 18.00 interesenti aicināti doties putnu vērošanas ekskursijās (ar autobusu) uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām. Ekskursijas vadīs ornitologs Jānis Ķuze. Ekskursiju dalībnieku skaits ir ierobežots, tādēļ lūgums tām pieteikties, zvanot DIC “Meža māja” dabas izglītības darba speciālistei Aijai Balandiņai pa tālruni 29149365.

 

Savukārt “Meža mājā”, Ķemeros, no plkst. 11.00 līdz 15.00 norisināsies arī dažādas radošās darbnīcas. Bērni varēs iejusties kāda putna lomā sejas apgleznošanas darbnīcā, ka arī darboties dažādās izzinošās aktivitātēs. Turpat ikviens varēs aplūkot arī radošo darbu konkursa “Iepazīsti lielo ceļotāju – mazo gulbi!” darbu izstādi un uzzināt sīkāku informāciju par starptautisko akciju “Gulbju lidojums”, kuras ietvaros norisinās šis konkurss. Akcijas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību mazajam gulbim – sugai, kuras īpatņu skaits Eiropā pēdējo gadu laikā samazinājies teju uz pusi un turpina sarukt.

 

2. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 14.00 ikviens, iepriekš telefoniski piesakoties, aicināts doties putnus vērot no CEMEX putnu torņa (Kaņiera ezera Riekstu pussalā) Viestura Vintuļa vadībā. “Meža mājā” arī šajā dienā no 11.00 līdz 15.00 interesentus gaida iepriekšminētās radošās darbnīcas un aktivitātes, kā arī konkursa “Iepazīsti lielo ceļotāju – mazo gulbi!” darbu izstāde.

 

Eiropas putnu vērošanas dienu jeb EuroBirdwatch 2016 mērķis ir pievērst uzmanību putnu migrācijas brīnumam un migrējošo putnu vajadzībām ceļošanas laikā un ziemošanas vietās Vidusjūras reģionā un Āfrikā. Migrējošajām putnu sugām ļoti nozīmīgas ir ne tikai ligzdošanas vietas ziemeļos, bet arī piemērotas atpūtas un barošanās vietas migrācijas ceļā, kā arī piemērotas dzīvotnes ziemošanas vietās.

 

Sīkāku informāciju par citiem Eiropas putnu vērošanas dienu pasākumiem Latvijā lasiet pasākuma tīmekļa vietnē www.putnudienas.lv.