Saulkrastu novada pašvaldība sadarbībā ar SIA ZAAO, maija sākumā nodrošināja iedzīvotājiem iespēju EKO laukumā bez maksas atbrīvoties no lielgabarīta atkritumiem. Doto iespēju šogad izmantoja 76 iedzīvotāji. Kopumā tika nodoti 120 m3 mājsaimniecībās radušies lielgabarīta atkritumi – skapji, plaukti, matrači, krēsli, paklāji, u.tml., kā arī ievērojams apjoms – 1 tonna, nolietota sadzīves elektrotehnika.

 

 

Minētā akcija tiek rīkota, lai līdz minimumam samazinātu iespēju, ka lielgabarīta atkritumi tiek neatļauti novietoti pie svešiem konteineriem, dedzināti pilsētvidē vai aizvesti uz tuvējiem mežiem, kas diemžēl ik pa laikam tomēr tiek novērots.

 

SIA ZAAO atgādina, ka piedāvā plašu pakalpojumu klāstu, kurus izmantojot, iespējams atbrīvoties no nevajadzīgām lietām ikdienā. Klientu konsultanti, izvērtējot mājsaimniecībā radušos atkritumu veidus un apjomu, vienmēr ieteiks izdevīgāko un ērtāko veidu kā no atkritumiem atbrīvoties.

 

Pirmkārt, kā to paredz pašvaldības saistošie noteikumi, katram ēkas īpašniekam ir jānoslēdz līgums par sadzīves atkritumu regulāru izvešanu no īpašuma. Klientam ir iespēja izvērtēt ikdienas atkritumu apjomu un pieteikt nepieciešamo konteineru tukšošanas grafiku. ZAAO nodrošina iespēju konteinera tukšošanas grafikā izdarīt izmaiņas, ja tomēr rodas vairāk vai mazāk atkritumi kā iepriekš plānots.

 

Otrkārt, jāatceras, ka sadzīves atkritumu konteinera ātru piepildīšanos var novērst, izmantojot šķirošanas iespējas. Saulkrastu novadā ir nodrošināta plaša otrreizējai pārstrādei derīgus materiālu bezmaksas nodošanas infrastruktūra – EKO laukums (pieņem pudeļu un burku stiklu, logu stiklu, papīru, polietilēnu, metālu, sadzīves elektrotehniku, krāsu bundžas, luminiscentās lampas, baterijas, akumulatorus, riepas, eļļas filtrus, koka paletes) un EKO punkti (papīra, PET pudeļu, sadzīves ķīmijas un kosmētikas iepakojuma, metāla, kā arī pudeļu un burku stikla nodošanai). Adreses var noskaidrot www.zaao.lv vai zvanot t.64281250.

 

Lielgabarīta akcijas laikā daudzi iedzīvotāji uz EKO laukumiem veda nolietotu sadzīves elektrotehniku, tomēr vēlamies atgādināt, ka nav vajadzības gaidīt speciālu akciju, jo ir iespēja pieteikt bezmaksas elektrotehnikas savākšanu no mājsaimniecībām, darba dienās zvanot ZAAO pa tālr. 26132288 vai nogādāt to bezmaksas pieņemšanai uz EKO laukumā Rīgas ielā 96a.

 

Ja tiek veikts remonts vai plānota, piemēram, pagraba, šķūnīša tīrīšana, iesakām konsultēties ZAAO nestandarta atkritumu savākšanas nodaļā ( tālr. 29225862). Jums ieteiks piemērotāko risinājumu šo atkritumu savākšanai – piedāvājot liela izmēra konteinerus vai maisus būvgružu nodošanai, kā arī informēs par iespēju remonta laikā radušos atkritumus nogādāt EKO laukumā. Nevajadzīgās lielizmēra lietas – matračus, skapjus, gultas, krēslus, paklājus un citas, arī ikdienā iespējams nodot šķiroto atkritumu nodošanas laukumā.