Rudens lietaino laikapstākļu dēļ atsevišķos grants autoceļu posmos tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi.

Ceļa pamatnei pārmitrinoties, grants seguma ceļa nestspēja būtiski samazinās. Lai novērstu šo ceļu sabrukumu, uz vairākiem autoceļiem tiek ieviesti satiksmes ierobežojumi kravas transportam – masas ierobežojumi. Proti, tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 3,5 tonnām. Tas ir nepieciešams, lai šie grants ceļi netiktu sabojāti neatgriezeniski. Uz vairākiem Saulkrastu novada ceļiem no 01.11.2020. līdz 01.04.2021. tiks uzstādītas pagaidu ceļa zīmes Nr.306 “Kravas automobiļiem braukt aizliegts”.

Šķīdoņa laikā transporta masas ierobežojumi tiek ieviesti un atcelti pēc katra konkrētā ceļa faktiskā stāvokļa un iespējamo bojājumu izvērtēšanas. Aktuālā informācija par ieviestajiem ierobežojumiem ir ievietota VAS“Latvijas Valsts ceļi”(LVC) www.lvceli.lv, kā arī ir pieejama, zvanot uz LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555.

Uzlabot grants autoceļu stāvokli, veicot uzturēšanas darbus, ir iespējams tikai tad, kad beigsies lietavas un grants segums apžūs. Pretējā gadījumā smagā uzturēšanas tehnika, uzbraucot uz autoceļa, kas ir zaudējis nestspēju, var vēl vairāk to sabojāt un padarīt neizbraucamu.

Vēršam uzmanību, ka šķīdoņa laikā pārvadātājiem netiek izsniegtas nekādas speciālās atļaujas un ceļu satiksmes noteikumi, tai skaitā ceļa zīmes, ir jāievēro visiem satiksmes dalībniekiem. Atbilstoši normatīvajiem aktiem, masas ierobežojumus var pārkāpt tikai operatīvais transports, sabiedriskais transports, transports, kas pārvadā svaigpienu un kritušos lopus. Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu kontrolē Valsts policija. LVC aicina Valsts policiju šķīdoņa laikā pievērst pastiprinātu uzmanību masas ierobežojumu ievērošanai uz autoceļiem.

Ar ceļazīmju izvietojumu shēmām Saulkrastu novadā iespējams iepazīties: ŠEIT.