Kā norāda sinoptiķi, tuvākajās dienās turpināsies intensīva snigšana, tas nozīmē, ka ne tikai mazākie novadnieki varēs priecāties par ziemas prieku baudīšanu un pilsētas iedzīvotāji steigsies foto mirkļos iemūžināt sniegotos Saulkrastus, bet arī SIA “Saulkrastu komunālserviss” darbinieki izmantos visus pieejamos resursus, lai nodrošinātu ielu tīrīšanu un kaisīšanu atbilstoši prasībām.

Kā norāda SIA “Saulkrastu komunālserviss” valdes locekle Raimonda Kosmane, tad uzņēmuma īpašumā ir četras traktortehnikas vienības, kas aprīkotas ar sniega lāpstām un viena tehniskās sāls/smilts kaisīšanas iekārtu.

Ar VAS „Latvijas autoceļu uzturētājs” smagajām automašīnām tiek veikta galveno pilsētas ielu brauktuvju attīrīšana un kaisīšana ar tehnisko sāli un smilti, savukārt ar traktortehnikas vienībām tiek veikta mazākas nozīmes pilsētas ielu tīrīšana, kā arī publisko stāvlaukumu, daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu, ielu stāvlaukumu un iebrauktuvju tīrīšana.

Ceļu un ielu tīrīšanas un kaisīšanas prioritāte tiek noteikta atbilstoši ielas uzturēšanas klasei – vispirms tiek tīrītas ielas, pa kurām kursē sabiedriskais transports, galvenās šķērsielas un piebraucamie ceļi pie iestādēm, kur nepieciešama operatīva piekļuve, piemēram, izglītības iestādes, slimnīca. Uzreiz pēc tam tiek tīrītas arī pārējās ielas pilsētā. Tomēr SIA “Saulkrastu komunālserviss” atzīmē, kaut arī ielas tiek apstrādātas ar pretslīdes materiāliem un tīrītas, pastāvīgās snigšanas apstākļos sniega kārta gan uz ielām, gan trotuāriem arvien atjaunojas.

Pašvaldība aicina transportlīdzekļa īpašniekus veikt teritorijas attīrīšanu no sniega 1 metra platā joslā, ja tas novietots stāvēšanai ilgāk par 3 diennaktīm uz ielas, pagalmā vai citā teritorijā. Lūgums sniegu, kas notīrīts no automašīnas un tās tuvumā, neatstāt uz braucamās ceļa daļas vai nemest uz trotuāra.

Jāatzīmē, ka 12. janvārī Latvijas Valsts ceļu mājaslapā esošā informācija liecina, ka lielākajā daļā valsts teritorijas sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, tai skaitā uz Tallinas šoseja (A1) visa maršruta garumā.

Iedzīvotāji tiek aicināti būt saprotošiem un ņemt vērā, ka nepieciešams laiks, lai visas pilsētas ielas un ietves atbrīvotu no sniega un nokaisītu ar pretslīdes materiāliem, savukārt intensīvas snigšanas un putināšanas laikā ielas pilnībā no sniega atbrīvot nav iespējams.

Foto: Ilustratīvs P. Gertners