"3+ Ģimenes karte" ir valsts veidota atbalsta programma daudzbērnu ģimenēm. Tā sniedz iespēju saņemt atlaides valsts un privātajos uzņēmumos visā Latvijā, kas ir pievienojušies šai daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmai. Vienlaikus karte ir apliecinošs dokuments, ka ģimenē aug trīs vai vairāk bērnu. Uzņēmumu, kuri piedāvā atlaides, saraksts ir ievietots "3+ Ģimenes kartes" oficiālajā mājaslapā www.godagimene.lv . Šajā vietnē, aizpildot iesnieguma veidlapu, var arī pieteikties kartei, kā arī uzzināt dažādu daudzbērnu ģimenēm aktuālu informāciju. 

 

 Uzņēmumu, kas sniedz atlaides “3+ Ģimenes kartes” ietvaros, klāsts arvien palielinās, un šobrīd kopumā tie ir 107 uzņēmumi visā Latvijā. Uzņēmēji, kas vēlas atbalstīt daudzbērnu ģimenes un iesaistīties daudzbērnu ģimeņu atbalsta programmā, aicināti rakstīt uz [email protected] Savukārt karšu lietotāji aicināti uz šo e-pasta adresi sūtīt savus ierosinājumus par organizācijām, kurās vēlētos saņemt atlaides.

 

Kopš 2014. gada, kad Latvijā tika ieviesta Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ Ģimenes karte”, līdz šim brīdim kartes ir izsniegtas vairāk nekā 16 000 daudzbērnu ģimeņu. Kopumā no 2016. gada sākuma līdz 15. jūnijam ir saņemti 3752 iesniegumi “3+ Ģimenes kartes” saņemšanai, izsniegtas 3424 kartes, taču izdoti arī 172 lēmumi par atteikumu izsniegt karti. Biežākais kartes izsniegšanas atteikuma iemesls ir bijis tas, ka kādam no bērniem vecāki nav deklarējuši dzīvesvietu, taču no 1. jūlija ir grozīts Dzīvesvietas deklarēšanas likums – bērna dzīvesvietas adrese, kas tiek norādīta Dzimšanas reģistrā, bērnam piedzimstot, turpmāk tiks uzskatīta par bērna deklarēto dzīvesvietu. Attiecīgi turpmāk minētais kartes atteikuma iemesls vairs nebūs aktuāls.

 

 

infografika karte