15. septembrī ir noslēgusies peldsezona un Saulkrastu pludmalē nolaists Zilais karogs. Līdz ar peldsezonas slēgšanu darbu beidza arī Pludmales glābšanas dienests.

Peldsezona aizvadīta samērā mierīgi, norāda Saulkrastu pašvaldības policijas Patruļpolicijas nodaļas vecākais inspektors Aigars Kalniņš: “Glābējiem nācās sniegt palīdzību pludmales apmeklētājiem, kuri bija guvuši vieglas traumas, sagriezušies ar stikla lauskām, rotaļu laukumā krītot, gūts viens kaulu lūzums, kā jau katru gadu glābēji piedalījās bērnu meklēšanā, veica pārrunas ar vecākiem par bērnu pieskatīšanu un drošību, atrodoties peldvietas tuvumā. Visi meklēšanas gadījumi, par laimi, beidzās veiksmīgi. Nācās palīdzēt arī buru laivas īpašniekam, kura laiva bija apgāzusies, steidzāmies palīgā laivu novietot peldus pozīcijā un nogādāt krastā. Nācās veikt pārrunas ar aktīvajiem peldēt gribētājiem, lai nepeld aiz bojām, pārsvarā cilvēki pludmalē atpūtās, peldējās un Jūras parkā spēlēja volejbolu.”

Atgādinām, ka noslēdzoties peldsezonai, ūdens temperatūra galvenokārt nepārsniedz +16 grādus.

Visu vasaru Saulkrastu pludmales peldvietā nav bijis neviena gadījuma, kad Zilā karoga kustības kritēriju, kuru skaits sniedzas jau, līdz 33, neizpildes gadījumā Zilo karogu vajadzētu nolaist. Visi šīs kustības kritēriji sadalīti četrās grupās – vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un drošība.

Saulkrastu pašvaldības policijas dežūrgrupa peldsezonas laikā patrulē kopš 2007. gada. Glābēju ekipējumā ir laiva, kvadricikls, nestuves, glābšanas dēlis, kā arī pleznas, maska, hidrotērpi un medicīnas piederumi. Nākamā peldsezona sāksies 2021. gada 15. maijā.