Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis Saulkrastu novada pašvaldības vārdā nosūtījis vēstuli Izglītības un zinātnes ministrei Mārītei Seilei ar lūgumu skaidrot situāciju, kas izveidojās XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rīcības komitejai, pieņemot lēmumu atcelt 12. jūlijā paredzēto svētku gājienu un publiski atvainoties Saulkrastu novada pārstāvēto kolektīvu vadītājiem un dalībniekiem par sabojātiem svētkiem oficiāli atceltā, bet svētku organizatoru un valsts augstāko amatpersonu atbalstītā neoficiālā gājiena dēļ.

 

Vēstulē minēts, ka gatavojoties svētkiem tika ieguldīts milzīgs darbs, lai iegūtu ceļazīmi bērniem tik nozīmīgajā notikumā – dziesmu un deju svētkos. Saulkrastu novadu XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos pārstāvēja 10 kolektīvi, kopskaitā 175 dalībnieki, kuri visi kā viens gaidīja un gatavojās 12.jūlija rītam, lai piedalītos svētku gājienā.

 

12.jūlija naktī XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rīcības komitejas pieņemtais lēmums atcelt gājienu Saulkrastu novadā tika izpildīts ar pilnu atbildību, proti – par radušos situāciju tika informēti kolektīvu vadītāji, atbildīgās personas, tostarp novada domes vadība, dalībnieku vecāki un gājiena dalībnieki, kā arī tika atcelti rezervētie autobusi.

 

Lielu pārsteigumu gan kolektīvu vadītāju, gan dalībnieku, gan sabiedrībā kopumā radīja fakts, ka atceltais gājiens notiek, tas tiek translēts tiešraidē valsts televīzijā, turklāt gājienā piedalās valsts augstākās amatpersonas, kā arī Rīcības komitejas pārstāvji.

 

Tāpat E.Grāvītis vēstulē pauž neizpratni par svētku organizatoru rīcību, atbildību uzliekot pašvaldībām, kam bija jāizlemj par dalību svētku gājienā.