Lai atbalstītu iedzīvotājus īpašumu sakārtošanas darbu veikšanā un samazinātu vidē nelegāli nonākušo atkritumu daudzumu, Saulkrastu novada pašvaldība sadarbībā ar SIA „ZAAO” no 26. aprīļa līdz 28.aprīlim rīko lielgabarīta atkritumu savākšanas akciju.

Šīs akcijas ietvaros Saulkrastu EKO laukumā, Rīgas ielā 96a Saulkrastu iedzīvotāji bez maksas var nodot līdz 2 kubikmetriem lielgabarīta atkritumu no vienas mājsaimniecības. EKO laukuma darba laiks akcijas dienās no plkst. 9.00 līdz 19.00.

 

Lielgabarīta atkritumi ir mēbeles, matrači, paklāji, izjauktas elekrotehnikas ierīces, metāllūžņi, santehnika un citi lieli sadzīves priekšmeti, ko izmēru dēļ nevar ievietot sadzīves atkritumu konteinerā.

Lielgabarīta atkritumi navnešķiroti sadzīves atkritumi, būvgruži, dažāda veida trauki ar šķidrumiem un pulverveida ķīmiskām vielām, kā arī šīferis.

Būvgružus EKO laukumā var nodot par maksu. ZAAO azbestu saturošu šīferi un būvgružus savāc arī no mājsaimniecībām pēc pieteikuma pa tālr. 29225862, arī šis ir maksas pakalpojums.

Atgādinām, ka EKO laukumā akcijas laikā, tāpat kā ikdienā, bez maksas var nodot iepakojumu – pudeļu un burku stiklu, papīru, polietilēnu, PET dzērienu pudeles, kā arī sadzīvē radušos bīstamos atkritumus, koka paletes, lietošanai derīgus apavus, tāpat arī četras auto riepas no personas gadā (diametrā līdz 140 cm) un logu stiklu.