Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki informē, ka laika posmā no 13.- 14.jūnijam Latviju šķērsos dažāda veida militārās tehnikas vienības, tai skaitā kaujas mašīnas "Stryker", kas ASV 2.kavalērijas pulka mācību maršā "Dragoon Ride"no Vācijas dosies uz Igauniju.Plānots, ka 14.jūnijā vairākas militārās tehnikas vienību kolonnas šķērsos Saulkrastu novadu. Tehnikas pārvietošanās laikā, Nacionālo bruņoto spēku Militārā policija sadarbībā ar Valsts policiju nodrošinās satiksmes kontroli un ar drošību saistītās funkcijas.

 

Savukārt no 11. – 22.jūnijam Ādažu poligonā notiek starptautiskās mācības SABER STRIKE 2016. Mācību laikā Saulkrastu novada teritorijas gaisa telpu šķērsos ārvalstu militāro spēku lidmašīnas, bezpilota lidaparāti un helikopteri.Līdz 27.jūnijam ir sagaidāma militāro transportlīdzekļu un kolonnu kustība pa koplietošanas ceļiem.

 

Nacionālie bruņotie spēki lūdz iedzīvotājus un autovadītājus ar sapratni izturēties pret notiekošajām mācībām un iespējamiem īslaicīgiem satiksmes apgrūtinājumiem.