Visu augusta mēnesi notiks SIA "ZAAO" (ZAAO) organizēta akcija "Sper EKOsoli!", kuras laikā 20 EKO laukumos iespējams bez maksas nodot neizjauktu nolietoto dažāda izmēra elektrotehniku – televizorus, ledusskapjus, tējkannas, trauku mazgājamās mašīnas, matu fēnus, gludekļus, mobilos telefonus, pulksteņus, putekļusūcējus, mikserus un citas ierīces, kas darbinātas ar elektrību vai baterijām. Akcija notiek ZAAO darbības reģiona novados.

 

Akcijas mērķis ir samazināt elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu nonākšanu neatbilstošos konteineros, mežos un citviet dabā, kur dažādās indīgas vielas, ko satur šie atkritumi, var radīt draudus cilvēka veselībai un apkārtējai videi.

Akcijai ir arī balvu fonds. To 500 eiro apmērā nodrošina AS “Latvijas Zaļais punkts”.

 “Latvijas Zaļais punkts” atgādina, ka lielākā daļa nolietoto elektroiekārtu materiālu ir pārstrādājami, piemēram, no veca ledusskapja vai televizora pārstrādei izmantojamas līdz pat 90% tā sastāvdaļu.

 

ZAAO darbības teritorijas EKO laukumi jeb šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumi izvietoti 18 novados. EKO laukumu adreses, darba laiki un akcijas nolikums pieejams uzņēmuma mājas lapā www.zaao.lv. Nolikums pieejams arī pie EKO laukumu pārziņiem.

 

Nododot nolietoto elektrotehniku, EKO laukuma apmeklētājs tiek aicināts aizpildīt īpašu akcijas kuponu un piedalīties balvu izlozē. Katrā no 20 EKO laukumiem uzvarētājus noteiks, izlozējot vienu kuponu. Katra EKO laukuma izlozētā kupona iesniedzējs balvā saņems kādu jaunu sadzīves elektrotehnikas preci – tējkannu, mikseri, blenderi, sulu spiedi vai kafijas dzirnaviņas. Visi kuponi, kas iemesti EKO laukumos akcijas kuponiem paredzētajās kastēs, automātiski piedalās izlozē par galveno balvu- Karcher firmas putekļu sūcēju.

 

Atgādinām, ka ZAAO bez maksas savāc neizjauktu nolietoto sadzīves elektrotehniku arī pēc telefoniska vai rakstiska pieteikuma, izbraucot uz mājām. Nolietotas elektrotehnikas savākšanu var pieteikt pa tālruni 642 81250 vai mob.tālr. 26132288, kā arī sūtot e-pastu ar pieteikumu uz [email protected] Personas, kas izmanto šo pakalpojumu, konkrētajā akcijā nepiedalās.

 

 

SPER EKOsoli-plakat2016-jpg