5.maijā Saulkrastu novada domē notika sabiedriskās apspriešanas sanāksme, kurā pulcējās Saulkrastu novada vispārizglītojošo vidusskolu skolēnu vecāki, pedagogi, skolēni, Saulkrastu novada domes vadība, deputāti un izglītības stratēģijas izstrādātāji.

Sapulces laikā klātesošie tika iepazīstināti ar iespējamiem scenārijiem, kurus nodot apspriešanai ierosināja darba grupa, kas pie izglītības stratēģijas strādāja kopš šī gada sākuma. Diskusijā tika pārrunāti stratēģijas scenāriji, to plusi un mīnusi, izglītības kvalitāte novada skolās, transporta risinājumi skolēnu pārvadāšanai, telpu piemērojamība, pirmsskolas grupu izveide.

 

 

Tuvākajos gados abas vidusskolas tiks saglabātas un tiem, kas mācības ir iesākuši vidusskolu klasēs, tās varēs pabeigt savā skolā. Taču nepietiekamā skolēnu skaita dēļ, nekavējoties ir jārisina 10.klases izveidošana nākamajam mācību gadam kādā no vidusskolām un to, kurā no vidusskolām tā atradīsies.

 

Atsevišķi diskusijas dalībnieku ierosinājumi tiks iekļauti stratēģijā, un par izstrādāto dokumentu domes deputāti lems 25.maija Saulkrastu novada domes sēdē.