1. septembrī visā pasaulē norisinās akcija “World Cleanup Day” jeb “Pasaules talka”, kuras laikā ikviens aicināts apvienoties cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām.

Latvijā šī diena tiek aizvadīta, aicinot stādīt kokus akcijas “Laimes koki” gaitā. Tajā iesaistījās arī Saulkrastu novada pašvaldības pārstāvji un domes priekšsēdētājs Normunds Līcis, Aģes labajā krastā, starp jaunizveidoto ostas promenādi un gājēju celiņu iestādot ievas.

“Ievas ir pirmie koki, kas izdaiļos Aģes jauno promenādi, priecājos, ka kopā ar kolēģiem iesaistījāmies koku stādīšanā un aicinu arī citus būt aktīviem, jo katrs koks nes savu stāstu – šis ir veids, kā varam nodot savu vēstījumu pasaulei un vienlaikus izdaiļot savu pilsētvidi. Ievas pavasarī ļoti skaisti zied, ceram, ka pēc pāris gadiem šī vieta kļūs par mierpilnu un patīkamu pastaigu vietu gan mums pašiem, gan pilsētas viesiem un kā ierasts domāt – vai ievas zied tikai Siguldā? Tagad tās ziedēs arī pie mums Zvejniekciemā,” sacīja N. Līcis.

Pasaules talkas dienā, turpinot arī projekta “Meža dienas 2020”, laikā pie Aģes promenādes tika iestādītas 31 ievas.

Arī Zvejniekciema vidusskolas kolektīvs pievienojās, atbalstot stādīšanas akciju “LAIMES KOKI”.

Kā norāda Zvejniekciema vidusskolas direktora vietniece Valda Tinkusa: “Vēlamies, lai Zvejniekciema vidusskolas skolēnu iestādītais pīlādzis pie skolas izaugtu par milzīgu nākotnes dižkoku, kļūstot par ieguldījumu pasaules klimata un ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā.”