Pirms diviem gadiem Saulkrastu vidusskolas jaunieši nāca ar iniciatīvu par skeitparka nepieciešamību pilsētā. Pirmās tikšanās tika aizvadītas pie domes vadības, vienojoties par iespējamiem risinājumiem, kādai šāda tipa trasei vajadzētu būt. Ir pagājis laiks, un nu jaunieši kopā ar domes priekšsēdētāju Normundu Līci tikās būvlaukumā, lai kopīgi aplūkotu darba procesu un izzinātu skeitparka tapšanas aizkulises, kā arī tiktos ar darba vadītāju.  

Saulkrastos pie ēkas “Baltic Inn” Noliktavas ielā 10 top pavisam unikāls, mūsdienīgs skeitparks, kura dizaina autors ir viens no pieciem visa pasaulē, kurš veido dizainus šāda tipa skeitparkiem.

Kā atzīst skeitparka dizainers Gusts Ošmucnieks, liela nozīme ir veiksmīgai vietas izvēlei. Apskatot izvēlēto vietu, sākumā bažījāmies par lielo zemes valni, kas sākotnēji likās kā izaicinājums, taču pārtapa ļoti veiksmīgā un pilnīgi jaunā dizainiskā risinājumā. Valnis izrādījās kā liels bonuss, jo uz tā izveidojām terasi. Šāda tipa velo trase Saulkrastos ir unikāla visā Latvijā, jo tajā ir apvienota asfalta velo trase jeb “pump track” ar skeitparka elementiem. Trasei piemīt “bļodas efekts”, kas ļaus pilnvērtīgi darboties gan triku meistariem, gan arī iesācējiem. Laukumā pie trases atradīsies arī basketbola grozs un 3 x 3 formāta basketbola laukums, kā arī pakāpienveidīga atpūtas platforma, no kuras varēs vērot skeitparku.

Trase pielāgota velosipēdistiem, skrituļslidotājiem, skeitbordistiem un citiem sportistiem, kas brauc ar rotējošiem riteņiem. Skeitparka veidotāji apstiprina, ka šis Saulkrastu skeitparks vismaz trīs nākamos gadus Latvijas kontekstā velo braucējiem būs viena no aktuālākajām vietām, uz kuru doties izmēģināt trasi.

Pateicamies Saulkrastu vidusskolas Ekonomikas un sociālo zinību skolotājai un uzņēmējdarbības pulciņa vadītājai Marinai Skļarai un pulciņa jauniešiem, kas šobrīd jau ir absolventi un studē Rīgā un Valmierā, taču vēl aizvien rūpējas par jauniešu vides attīstību Saulkrastos – Marekam Balodim, Uldim Puzulim, Markam Majoram, Sigurdam Turkovam, Simonai Voldiņai, Pēterim Maksimovam, Kristeram Auseklim un Kristeram Kubliņam. Paldies arī Saulkrastu vidusskolas direktorei Veltai Kalnakārklei par skolēnu iedrošināšanu un ideju atbalstīšanu. Jaunieši tikšanās laikā pauda prieku par redzēto un ar nepacietību gaida, kad jaunais skeitparks tiks atklāts.

Būvdarbus paredzēts veikt līdz šā gada 30. septembrim.

Projektēšanas un izbūves darbus veic SIA “We Build Parks” par 89479,50 ar PVN.

Būvuzraudzību veic SIA “KKM projekts” līgumcena968.00 ar PVN.

Skeitparka izmaksas tiek segtas no pašvaldības budžeta.
Foto: Pēteris Gertners