Janvāra beigās Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā notika izdevniecības "Lauku Avīze" izdotās grāmatas "Latvijas novadu dārgumi" prezentācijas pasākums. Gaidot Latvijas simtgadi, izdevniecībā "Lauku Avīze" radusies ideja par grāmatu, kas apkopotu Latvijas novadu vērtības. Katra novada cilvēki tika aicināti piedāvāt tieši viņu novadam īpašo, raksturīgo un unikālo.

 

Atsaucās 73 novadi, tostarp arī Saulkrastu novads, un tagad piedāvāto vērtību esence ir apkopota grāmatā “Latvijas novadu dārgumi”. Viena no grāmatas idejas autorēm, izdevniecības “Lauku avīze” direktore Evija Veide. Grāmatu sastādījusi Ilze Būmane, tās redkolēģijā darbojušās Irina Zeibārte no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja un rakstniece Anna Žīgure, kura grāmatu raksturo kā “Latvijas pagastu dižošanos krustu šķērsu pāri valstij un cauri laikiem”.

 

 Grāmata “Latvijas novadu dārgumi” stāsta par novadu vērtībām – lietām, vietām, notikumiem, cilvēkiem – no pirmsākumiem līdz 21. gadsimtam, tā atklājot arī Latvijas vēsturi, vēsta izdevniecības pārstāvji. Tikai vienu dienu – grāmatas prezentācijas svētkos, 29. janvārī, Rīgā Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā apskatāmi vairāku novadu dārgumi – Ciblas peternes (no linu auklas pītas vīzes), Jaunpiebalgas gardibene, Vecauces muižkungu tērpi, Madonas 1919. gada lielinieku cietumnieka vēstule uz koka dēlīša, Jāņa Čakstes goda diriģenta zizlis no Ozolniekiem, Annas Brigaderes “Sprīdīša” pirmizdevums no Tērvetes, profesora Paula Stradiņa portfelis no Viesītes, mācītāja Jura Neikena krēsls no Kocēniem, bīskapa Kazimira Duļbinska izsūtījuma altāris – lādīte no Viļakas.