Trešdien, 18.decembrī Saulkrastu novada domes ārkārtas sēdē deputāti pieņēma rezolūciju Saeimai par valstij svarīgu ekonomisku nepieciešamību Vidzemes piejūrā veidot vismaz vienu attīstības centru. Rezolūciju plānots iesniegt izskatīšanai Saeimā. 

 

Vēl šodien iespējams izteikt savu viedokli par Administratīvi teritoriālo reformu, aizpildot anketu  ŠEIT.

Rezolūcijas teksts:

Lai attīstītu Vidzemes piekrastes piejūras uzņēmējdarbību, paplašinātu ostas un loģistikas, kā arī rūpniecības pakalpojumus, lai ilgtermiņā Vidzemes piekrastē izveidotu Palangas (Lietuva) vai Pērnavas (Igaunija) līmeņa kūrortu, tādējādi dodot Latvijas Republikai būtisku ekonomisko pienesumu, Latvijas Republikas Saeimai ir jāpieņem stratēģisks lēmums par novada centra izveidošanu tiešā Vidzemes piekrastē.

Saulkrasti atrodas 45 km no Latvijas galvaspilsētas Rīgas, kas nav tiešā Pierīga, un 70 km no Igaunijas robežas. Saulkrastos ir moderna pirmskolas izglītības iestāde, kurā šobrīd mācās 250 bērnu, kā arī virkne pirmskolas vecuma bērnu apmeklē privātos bērnudārzus, Saulkrastos ir divas spēcīgas vidusskolas un mūzikas un mākslas skola, demogrāfiskais stāvoklis liecina, ka jau tuvā nākotnē novadā būs nodrošinātas pilnvērtīgas vidusskolas klases. Saulkrastos ir Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta filiāle un Rīgas reģiona policijas pārvalde, Saulkrastos ir slimnīca, poliklīnika un diennakts steidzamās medicīniskās palīdzības punkts, sociālā māja, moderna sporta halle un kultūras centrs. Atšķirībā no daudziem jaunveidojamiem novadu centriem, Saulkrastos ir ērta un kvalitatīva ceļu infrastruktūra (dzelzceļš, Eiropas līmeņa šoseja VIA Baltica, paredzama Rail Baltica būvniecība), attīstīta uzņēmējdarbība (šobrīd novadā reģistrēti gandrīz 800 uzņēmumi, tajā skaitā darbojas ceturtā lielākā osta Latvijā).

Blakus esošo Sējas novada, Skultes, Liepupes un Vidrižu pagastu iedzīvotāji aktīvi izmanto un lieto Saulkrastu novada infrastruktūru. Bez deklarētajiem iedzīvotājiem tikai Saulkrastu novadā vien 4-6 mēnešus gadā Saulkrastos uzturas aptuveni 50000 iedzīvotāju.

Visi minētie apsvērumi liecina, ka Vidzemes piejūras novada centrs veidojams Saulkrastos.