No 16. maija lielu popularitāti iemantojušais Skultes tirgus ir mainījis savu atrašanās vietu, katru sestdienu aktīva tirdzniecība noris tirdzniecības laukumā, kas atrodas pie A1 šosejas un Dūču ceļa krustojuma.

Jau vairāk nekā desmit gadus pastāvošo Skultes tirgu aktīvi apmeklē Saulkrastu un Skultes iedzīvotāji, tomēr jāatzīmē, ka šis ceļu krustojums, kur blakus notiek aktīva tirdzniecība, ir norādīts kā “melnais punkts” ceļu satiksmes negadījumu skaita ziņā.

Kaut gan Skultes tirgus atrodas Limbažu novadā, mūsuprāt, lauksaimnieku tirgošanās un tirgus darbība ir atbalstāma un vērtējami pozitīvi. Tomēr, ņemot vērā esošo situāciju un rūpes par visiem tirgus apmeklētājiem un autovadītājiem, kas pārvietojas pa A1 šoseju, Saulkrastu novada dome šodien, 25. maijā, ir izsūtījusi oficiālu vēstuli VAS “Latvijas Valsts ceļi” un Limbažu novada domei ar aicinājumu rūpīgi izvērtēt ceļu satiksmes drošības riskus un rast risinājumu, lai uzlabotu ceļu satiksmes organizāciju un drošību uz autoceļa A1 un Dūču ceļa krustojuma, kur blakus notiek aktīva tirdzniecība.

Kā arī Saulkrastu novada dome ir uzsākusi sarunas ar tirgus organizētāju Aināru Ružu, par iespējamiem risinājumiem un atbalstu situācijas risināšanā.

Saulkrastu novada dome aicina visus iedzīvotājus, dodoties uz Skultes tirgu, izturēties atbildīgi, ievērot visas ceļu satiksmes noteikumu prasības un nepakļaut riskam sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus.