16. jūlijā Saulkrastu novada domē notika tikšanās ar Latvijas Republikas satiksmes ministru Tāli Linkaitu, lai diskutētu par novada ceļu infrastruktūru, par dzelzceļa staciju modernizāciju termiņiem, Rail Baltica būvniecību un citiem aktuāliem jautājumiem.

Saulkrastos kā augošā novadā turpmākajos gados gaidāmi nozīmīgi satiksmes infrastruktūras būvniecības darbi, tai skaitā, attīstot Skulti par vienu no 16 Rail Baltica reģionālajiem pieturas punktiem un svarīgu dzelzceļa mezglu. To šodien, tiekoties ar Saulkrastu novada domes vadību, pārrunāja satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Tuvākā gada laikā tiks pieņemts lēmums, kur tieši atradīsies jaunā Rail Baltica Skultes stacija, vienlaikus vērtējot ceļu saimniecību apkārtnē, lai nodrošinātu nepieciešamos savienojumus ar apkārtējām teritorijām.

Tikšanās laikā ar Saulkrastu novada domes priekšsēdētāju Normundu Līci un pašvaldības vadību pārrunāts jautājums par Saulkrastu dzelzceļa līnijas pasažieru peronu modernizāciju, Saulkrastu dzelzceļa stacijas apkārtnes labiekārtošanu un pārveidošanu par multimodālu pasažieru apmaiņas punktu, drošību uz šosejas A1 posmā Saulkrasti – Baltezers un veloceļu tīkla attīstību. Novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis ministru informēja arī par citām novada attīstības iecerēm un risināmajiem jautājumiem, piemēram, ietvju izbūves nepieciešamību, kā arī autostāvietu izbūvi pilsētas centrā, kas tiks izveidota jau šajā rudenī satiksmes infrastruktūras uzlabošanai iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. Tikpat svarīgs jautājums ir arī par Eiro Velo 13 velomaršruta Vidzemes posma attīstības iespējām, kā norādīja domes priekšsēdētājs, Saulkrastu pilsētai svarīgi sakārtot dzelzceļu staciju infrastruktūru, izveidot autostāvietas, drošas velo novietnes un gājēju pārejas.

Apspriesta tika arī teritoriālā reforma un tas, kādu iespaidu tā atstās uz budžeta sadali ceļu infrastruktūras sakārtošanai. Domes priekšsēdētājs Normunds Līcis uzsvēra, ka neatkarīgi no tā, kāda būs teritoriālās reformas izveidotā karte, satiksmes drošība un sasniedzamība būs vienmēr aktuāls un primāri risināms jautājums.

Īstenojot administratīvi teritoriālo reformu, nepieciešams uzlabot novada centra savienojumu ar apkārtējiem pagastu centriem, un šim mērķim valsts budžetā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nākamajos trīs gados paredzējusi 300 miljonu eiro finansējumu. Satiksmes ministrs sarunas laikā uzsvēra, ka pēc reformas būs jāpārskata arī mērķdotācijas sadalīšanas principi ceļu uzturēšanai, jo pašvaldībai pārņemot autoceļu V101 un citus galvenos ceļu posmus, finansējums netika piešķirts. Ja valsts budžeta veidošanas laikā bāzes finansējums Satiksmes ministrijai ceļu sakārtošanai tiks palielināts, atbilstoši varēs palielināt arī pašvaldībām paredzēto valsts budžeta mērķdotāciju.

Tāpat tika jautāts par starptautiskā autoceļa VIA Baltica posma Saulkrasti – Rīga tālāko attīstību, esošās infrastruktūras uzlabošanu – satiksmes organizāciju un drošību (Dūču krustojums, “Kurši” veikals, Lilastes ciems, Kadagas, Carnikavas, Baltezera, u.c. pagriezieni).

Vēlāk viesi devās apskatīt jauno Aģes promenādi un laivu nolaišanas vietu Zvejniekciemā, Skultes un Saulkrastu dzelzceļu stacijas, pārrunājot Rail Baltica plānus un Skultes mezgla attīstību.

Uz tikšanos ar ministru bija ieradies novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis, Saulkrastu novada domes izpilddirektors Aleksandrs Inārs Zaharāns, Skultes ostas pārstāvji, Novada attīstības nodaļas vadītāja un SIA “Saulkrastu komunālserviss” vadītāja.