Par jaunām metodēm darbā ar jauniešiem tika diskutēts šā gada 3. maijā – konferencē “Jaunas metodes darbā ar jaunatni pašvaldībās”. Konferencē Saulkrastu novadu pārstāvēja pašvaldības iestādes “Jauniešu māja” vadītāja pienākumu izpildītāja Ingūna Feldmane un jaunatnes darbinieks Renārs Peksis.

 

 

Pēdējo gadu laikā Latvijas pašvaldību darbā ar jauniešiem ir notikušas ievērojamas izmaiņas- izveidoti jau 148 jauniešu centri, tiem piesaistot jaunus un zinošus speciālistus, taču ir jāsper nākamie soļi, lai darbs ar jauniešiem pašvaldībās kļūtu kvalitatīvāks un stratēģiskāks.

Lai uzlabotu pašvaldību darbu ar jauniešiem, 2017. gadā Jaunatnes starptautisko programmas aģentūra nolēmusi likt lielāku uzsvaru uz sistemātisku un ilgtermiņa darbības plānošanu, izveidojot projektu “Jaunatnes darba kvalitātes celšana savā pašvaldībā”.

Jaunā projekta ietvaros, Saulkrastu, Brocēnu, Auces, Kocēnu, Limbažu, Valmieras un Dagdas pašvaldībām tiks sniegts individuāls atbalsts, lai izveidotu kvalitatīvu stratēģiju turpmākam darbam ar jaunatni.

“Jauniešiem ir jāiesaistās un jāīsteno savas idejas, jo tieši jaunieši ir tie, kuri veic pozitīvas pārmaiņas Eiropā. Jo vairāk jauniešu iesaistīsies, jo vairāk pārmaiņu varam sagaidīt un būt gandarīti par to, ka dzīvojam vienotā Eiropā. Zinām, ka iesaistīt jauniešus un pamudināt viņus līdzdarboties nav no vieglākajiem uzdevumiem, tādēļ liela loma jāuzņemas pašvaldībām,” komentē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Daina Sproģe.

Informācija sagatavota, izmantojot Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras materiālus