Valstī izsludinātā ārkārtējā situācija būtiski ietekmējusi arī Saulkrastu slimnīcas darbu, ienākot slimnīcā gaisā jūtama dezinfekcijas līdzekļa smarža, novilktas sarkanās norobežojošās lentas un ierastās drūzmēšanās pie ārstu durvīm šobrīd nomaina cita aina – tukši gaiteņi un klusums.  

Slimnīcas vadītāja Santa Ancāne norāda: “Sajūtas ir jocīgas, kopš karantīnas izsludināšanas ir aizvadīts vairāk nekā mēnesis, darbs turpinās, bet ierobežotā ritmā, daudz konsultējam telefoniski. SIA “Saulkrastu slimnīca” strādā atbilstoši Veselības ministrijas norādījumiem, izpildot rīkojumus un sekojot līdzi aktuālajai informācijai.”

Saulkrastu slimnīcā traumpunkts strādā visu diennakti, tur var vērsties pēc palīdzības, ja ir nepieciešamība. Visi ģimenes ārsti ir uz vietas un strādā, arī ginekologs, psihiatrs, ehokardiogrāfija, rentgenoloģijas kabinets un laboratorija. No 5. maija darbu atsāks ultrasonogrāfijas kabinets.

Ar 10. maiju visi speciālisti atsāks darbu Saulkrastu slimnīcā, kā norāda S. Ancāne: “Pacientus organizēsim ar laika sprīdi, lai nenotiktu pulcēšanās, lai dakteris pēc pacienta pieņemšanas var izvēdināt telpas, veikt dezinfekciju. Krēslus gaitenī esam izvietojuši ar 2m atstarpi. Priekšroka uz izmeklējumiem un speciālistu vizītēm ir tiem pacientiem, kas jau bija pierakstījušies pirms ārkārtējā stāvokļa izsludināšanas, reģistratūras personāls sazinās ar pacientiem un informēs par iespējamiem pierakstu laikiem, pēc tam rindas kārtībā tiks reģistrēti visi pārējie pacienti.”

Ņemot vērā augsta riska darba apstākļus un rūpējoties par darbinieku drošību, gan ambulatorā, gan stacionārā daļa ir nodrošināta ar individuālas aizsardzības līdzekļiem (maskām, cimdiem u.c.) un dezinfekcijas līdzekļiem (gan rokām, gan virsmām).