No 1. līdz 31.augustam notiks SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta izlietotā stikla iepakojuma vākšanas akcija “Stikllotto”, kuras laikā, nogādājot uz EKO laukumiem vismaz 10 tukšas stikla pudeles vai burkas, ir iespēja piedalīties balvu izlozē. 

Akcija tika rīkota arī pagājušajā gadā, kad mēneša laikā iedzīvotāji pārstrādei nodeva vairāk nekā 82500 stikla iepakojuma vienības jeb 27 tonnas konkrētā iepakojuma.

Akcijā var nodot tikai izlietotas, izskalotas pudeles un burkas. Tās var būt saplīsušas. Pudeles un burkas var būt ar etiķetēm un metāla vākiem/korķiem. Akcijā nevar nodot keramikas pudeles, spoguļus, vāzes, fajansa un porcelāna traukus, kosmētikas stikla pudelītes un trauciņus, jo tiem ir nepieciešams cits pārstrādes process.

Akcijas uzvarētāja noteikšanā tiks lietots izlozes princips. Uzvarētājus noteiks izlozējot vienu kuponu katrā no 20 EKO laukumiem. Katra EKO laukuma izlozētā kupona iesniedzējs balvā saņems dzērienu metāla krūzi ar metāla salmiņu 18.00 eiro vērtībā, kopā tiks pasniegtas 20 balvas. Visi kuponi, kas EKO laukumos iemesti akcijas kuponiem paredzētajās kastēs, automātiski piedalās izlozē par galveno balvu – vakuuma iepakotāju Stollar BVS500 75 eiro vērtībā.

Ikdienā ZAAO nodrošina, ka iedzīvotājiem 20 EKO laukumos, simtos EKO punktu un pakalpojuma “Videi draudzīgs birojs” ietvaros ir iespēja bez maksas nodot ne tikai stikla iepakojumu, bet arī papīra, plastmasas un metāla iepakojumu. EKO laukumos privātpersonas var nodot arī nolietotu sadzīves elektrotehniku, sadzīvē radušos bīstamos atkritumus, zaļos un lielgabarīta atkritumus, būvgružus, kā arī lietošanai derīgus apavus.

Akcija ir spēkā tikai ZAAO darbības reģionā.

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: “Stiklam ir bezgalīgi daudz dzīvību. To var pārstrādāt atkal un atkal, ražojot jaunas pudeles, burkas un dekoratīvos elementus. ZAAO darbības reģionā pēc EKO laukumu apmeklētāju skaita un savāktā apjoma redzam, ka aizvien vairāk ir tādi iedzīvotāji, kuri ir gatavi šķirot un iesaistās piedāvātajā dalīti vāktu atkritumu nodošanas sistēmā. Iespējams, ka šogad akcijā nodotais stikla iepakojuma daudzums nebūs tik liels cik iepriekš, jo no šī gada sākuma 6 pilsētu teritorijās Cēsīs, Valmierā, Saulkrastos, Smiltenē, Limbažos un Valkā esam attīstījuši savu infrastruktūru un tagad privātmāju iedzīvotājiem ir iespēja iepakojumu šķirot pie savas mājas namdurvīm, nemērojot ceļu līdz EKO laukumiem.”

ZAAO ir pašvaldību uzņēmums, kas nodrošina atkritumu savākšanu, šķirošanu, uzglabāšanu, apstrādi, pārvadāšanu, apglabāšanu un sabiedrības izglītošanas aktivitātes.

AKCIJAS NOLIKUMS

SAULKRASTU EKO LAUKUMA DARBA LAIKS:

Saulkrasti

Rīgas iela 96a

Pirmdiena

8-16

Otrdiena

8-16

Trešdiena

Ceturtdiena

11-19

Piektdiena

11-19

Sestdiena

10-18

Svētdiena

Akcijas uzvarētāja noteikšanā tiks lietots izlozes princips. Uzvarētājus noteiks izlozējot
vienu kuponu katrā no 20 EKO laukumiem. Katra EKO laukuma izlozētā kupona iesniedzējs balvā saņems
dzērienu metāla krūzi ar metāla salmiņu 18.00 eiro vērtībā, kopā tiks pasniegtas 20 balvas.
Visi kuponi, kas EKO laukumos iemesti akcijas kuponiem paredzētajās kastēs, automātiski piedalās izlozē
par galveno balvu – vakuuma iepakotāju Stollar BVS500 75 eiro vērtībā.