Gaidāmajās svētku brīvdienās medicīniskus padomus vienkāršu saslimšanu gadījumos varēs saņemt visu diennakti, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

 

Pieredzējuši mediķi pa tālruni sniedz medicīniskas konsultācijas iedzīvotājiem, kuriem ir sūdzības par sāpēm vēderā, galvassāpēm, asinsspiediena izmaiņām, saaukstēšanos, vai nepieciešama konsultācija par medikamentu lietošanu, kā arī citos gadījumos, kad vajadzīgs ģimenes ārsta padoms, bet sūdzības par veselības stāvokli ir parādījušās ārpus ārsta darba laika.

 

Ar Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa mediķiem ieteicams konsultēties arī tad, ja ir šaubas, vai ar konkrētām sūdzībām nepieciešams vērsties slimnīcas uzņemšanas nodaļā, vai pat zvanīt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

 

Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 darbojas jau piekto gadu. Šajā laikā iedzīvotājiem sniegtas vairāk kā 235 tūkstoši medicīnisku konsultāciju. Mēnesī konsultatīvais tālrunis vidēji saņem 4800 zvanus.

 

Konsultāciju iespējams saņemt arī rakstot e-pastu uz [email protected] vai rakstot saziņas programmā „Skype” (lietotājvārds: „medkonsultacija”).

Ja brīvdienu laikā tomēr nepieciešams apmeklēt ģimenes ārstu, Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās var vērsties pie dežūrārstiem.

 

Traumas gadījumā medicīnisko palīdzību var saņemt steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Ja apdraudēta veselība, neatliekamos gadījumos palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Pirms došanās uz uzņemšanas nodaļu, ieteicams ar to sazināties un noskaidrot, vai tajā iespējams saņemt konkrētajā gadījumā nepieciešamo palīdzību, jo uzņemšanas nodaļās pieejamo pakalpojumu klāsts var būt atšķirīgs.

 

Dežūrārstu darba grafiks, informācija par slimnīcu uzņemšanas nodaļās sniedzamo palīdzību un cita informācija par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām ir pieejama vietnē www.rindapiearsta.lv.