No 1. līdz 30.jūnijam notiks SIA "ZAAO" (ZAAO) organizēta akcija "Tava daļa – lai daba zaļa!", kuras laikā bez maksas nododot EKO laukumos sadzīves ķīmijas vai kosmētikas plastmasas iepakojumu, iespēja laimēt vērtīgas balvas. Arī ikdienā ZAAO minēto iepakojuma veidu piedāvā nodot bez maksas gan EKO punktu konteineros, gan EKO laukumos, taču jūnijā akcijas dalībnieku starpā tiks izlozētas balvas.

 

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: “Rīkojot šādu akciju, vēlamies pievērst iedzīvotāju uzmanību tam, ka arī sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas iepakojums ir pārstrādājams, to ir iespējams nodot bez maksas. Plastmasas iepakojuma pārstrādāšana ietaupa dažādus resursus- naftu, elektrību, siltumenerģiju, degvielu. No pārstrādātajām pudelēm ražo, piemēram, lietussargus, bruģakmeni, paklājus, jaunas pudeles. Šim iepakojumam nav vietas nešķirotu sadzīves atkritumu konteineros.”

 

Lai piedalītos akcijā, uz kādu no 20 ZAAO EKO laukumiem ir jānogādā vismaz 3 tukšas sadzīves ķīmijas vai kosmētikas plastmasa pudeles vai kannas, uz kurām ir atpazīstams plastmasas iepakojuma marķējums HDPE vai PEHD. Piemēram, šampūnu, dušas želeju, šķidro ziepju, tīrīšanas līdzekļu, automašīnu logu tīrīšanas šķidrumu pudeles un kannas. Akcijā aicinātas piedalīties gan fiziskas, gan juridiskas personas. Katrā EKO laukuma apmeklēšanas reizē var aizpildīt vienu kuponu, kopumā akcijā katrs tās dalībnieks var aizpildīt neierobežotu kuponu skaitu. Pēc izlozes principa tiks noteikti 21 dāvanu komplektu īpašnieki. Akcijas uzvarētāji balvās saņems AS “Spodrība” ECO SEAL FOR NATURE produktus, kuri radīti, lai saudzētu cilvēkus un vidi.

 

ZAAO darbības teritorijas EKO laukumi jeb šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumi atrodas Alojā, Apē, Augšlīgatnē, Balvos, Cēsīs, Jaunpiebalgā, Krimuldā, Limbažos, Mazsalacā, Raunā, Rūjienā, Salacgrīvā, Saulkrastos, Smiltenē, Strenčos, Valkā, Valmierā un reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”. EKO laukumu darba laiki un akcijas nolikums pieejams uzņēmuma mājas lapā www.zaao.lv. Nolikums pieejams arī pie EKO laukumu pārziņiem.