Lai izskaustu situācijas, kad otrreizējai pārstrādei derīga lietotā iepakojuma konteineros tiek regulāri samesti sadzīves atkritumi, pēc Saulkrastu pašvaldības lūguma SIA ZAAO(ZAAO) ir uzstādījusi jaunus, slēdzamus konteinerus. Konteineros plastmasas, metāla, papīra iepakojumu, kā arī stikla pudeles un burkas var ievietot pa īpašām lūkām un atverēm.

 

ZAAO Šķiroto atkritumu savākšanas daļas vadītāja Ginta Gailuma norāda,ka veicot šķiroto atkritumu konteineru tukšošanu Saulkrastos, regulāri tika konstatēts, ka iedzīvotāji tos izmanto neparedzētiem mērķiem. Dažu iedzīvotāju neizpratne vai arī ļaunprātīga rīcība, bojā šķirošanas konteineru saturu un mazina līdzcilvēku motivāciju iesaistīties izveidotajā šķirošanas sistēmā. Šķiroto atkritumu konteinerus ZAAO tukšo bez maksas, taču, ja minēto konteineru saturs ir sabojāts, tas kļūst otrreizējai pārstrādei neizmantojams, ir jāapglabā atkritumu krātuvē un par to tiek piestādīta maksa. Pašvaldība vēlas arī turpmāk iedzīvotājiem dot iespēju šķirot, lai katram būtu iespēja samazināt rēķinus par sadzīves atkritumu izvešanu, tāpēc notika konteineru maiņa.

 

Saulkrastos publiskie šķirošanas konteineri jeb EKO punkti, kuros uzstādīti jaunie konteineri atrodas: Ainažu ielā 20 pie veikala “Elvis”, Ainažu ielā 28 pie tirgus, Akmeņu ielā pie krodziņa “Vēja rags”, stāvlaukumā pie Baltās kāpas, Brāļu Kaudzīšu un Viļa Lāča ielu krustojumā, Krasta ielas stāvlaukumā, Rīgas un Stacijas ielu krustojumā, Pie Pabažu stacijas, Raiņa ielas galā pie jūras, pie veikala – bāra “Mezgls”, Vidrižu ielas stāvlaukumā pie jūras, Zvejniekciemā – Tallinas un Ķiršu ielas krustojumā.

 

Konteiners pudeļu un burku stiklam

Konteinerā stiklam drīkst mest visa veida stikla pudeles un burkas, stikla iepakojuma lauskas. Metāla gredzeni, riņķi, etiķetes nav jānoņem. Burkas un pudeles nedrīkst būt ar pārtikas un ķīmisko atkritumu atlikumiem, nedrīkst šajā konteinerā izmest logu, durvju, automašīnu logu stiklu, spoguļus un traukus un cita veida atkritumus.

 

Konteiners papīram, PET pudelēm, polietilēnam, metālam

Konteinerā papīram, PET pudelēm, polietilēnam, metālam drīkst mest biroja papīru, žurnālus, avīzes, grāmatas, kartonu, pārtikas dzērienu pakas. Kastes jāsaplacina. Konteiners paredzēts arī polietilēna plēvēm, plastmasas kannām, pudelēm, sadzīves ķīmijas un kosmētikas plastmasas pudeļu iepakojumam, pie nosacījuma, ja tas ir tukšs. Drīkst mest arī plastmasas pārtikas dzērienu (PET) pudeles ar visiem korķiem un etiķetēm, tās ir jāsaplacina. Konteinerā drīkst iemest visa veida metāla iepakojumus – skārda bundžas, konservu kārbas, metāla korķus un vāciņus u.c. metāla priekšmetus. Šajā konteinerā nedrīkst mest vienreizējas lietošanas traukus, papīra dvieļus, salvetes, konfekšu, čipsu un saldējuma iepakojumus, kā arī plastmasas rotaļlietas, eļļas, kečupa pudeles, tekstila izstrādājumus u.c. plastmasas izstrādājumus.

 

Plašu šķiroto atkritumu klāstu bez maksas var nodot Saulkrastu EKO laukumā, Rīgas ielā 98a, tai skaitā nolietotu, neizjauktu elektrotehniku, auto riepas, luminiscentās lampas, koka paletes u.tml. Par nelielu samaksu EKO laukumā pieņem būvgružus, lielgabarīta un zaļos atkritumus. EKO laukumos, par otrreizējo izejvielu atvešanu tiek izsniegta Atlaižu karte, kura dod vēl papildus iespēju samazināt rēķinu par sadzīves atkritumu izvešanu no mājsaimniecību adresēm.

 

Ja kādam Saulkrastu novada īpašuma saimniekam vēl nav noslēgts līgums ar novada atkritumu apsaimniekotāju SIA ZAAO, līguma slēgšanu iespējams pieteikt pa tālruni 64281250 (sazvanot ZAAO Zvanu centru jāspiež taustiņš 1 un atkārtoti taustiņš 1) vai e-pastā [email protected], norādot vārdu, uzvārdu, adresi un kontaktinformāciju. Līgums, kurš pieteikts pa tālruni vai e-pastā, tiks sagatavots un nosūtīts parakstīšanai pa pastu. Līgumu var noslēgt arī klātienē, Saulkrastu EKO laukumā – birojā Rīgas ielā 98a.

 

Skirosanas konteineri