Ugunsgrēkus, kuros cieš cilvēki un tiek bojāts īpašums, var novērst, regulāri veicot dūmvadu tīrīšanu un apsekojot apkures ierīču tehnisko stāvokli. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (turpmāk- VUGD) aicina neatlikt uz nākamo apkures sezonu rūpes par savu drošību  un iztīrīt skursteni, kā arī pieaicināt sertificētu speciālistu pārbaudīt apkures ierīču un iekārtu tehnisko stāvokli. 

 

VUGD atgādina, ka pirms apkures sezonas sākuma ir jātīra sodrēji no dūmeņiem un krāšņu un pavardu dūmkanāliem, ko vislabāk izdarīs atbilstoši apmācīts vai sertificēts skursteņslauķis. Sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem iztīra pirms apkures sezonas sākuma, bet ilgdedzes cietā kurināmā ierīces un iekārtas dūmvadus jātīra vēl vismaz vienu reizi apkures sezonas laikā. Papildus iepriekš minētam, reizi piecos gados jāveic arī visas apkures sistēmas tehniskā stāvokļa novērtējums, ko var veikt sertificēts speciālists.

Kā liecina VUGD apkoptā informācija, katru gadu gandrīz desmitā daļa no ugunsgrēkiem izceļas tieši apkures problēmu dēļ. 2016.gadā 9,91% jeb 921 ugunsgrēki bija izcēlušies bojātas apkures sistēmas vai tās nepareizas ekspluatācijas dēļ. Ar apkures lietošanu saistītos ugunsgrēkos pērn gāja bojā 20 cilvēki, bet cieta 40 cilvēki. Šogad ar apkures problēmām saistītos ugunsgrēkos bojā gājuši 8, bet cietuši 52 cilvēki.2017.gadā ugunsdzēsēji jau 520 reizes devās uz ugunsgrēkiem, kur dūmvados dega sodrēji.

Parūpēsimies par savu drošību laicīgi!