Tuvojoties Latvijas 100. dzimšanas dienai, Zemessardzes 27.kājnieku bataljons aicina Saulkrastu novada iedzīvotājus pievienoties Zemessardzei, dodot ieguldījumu mūsu valsts aizsardzībā.

Zemessardze, kā lielākā Nacionālo bruņoto spēku struktūra un valsts teritoriālās aizsardzības pamats, dod iespēju pilsoņiem brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību.

Zemessardzē iesaistās aizvien vairāk jaunu aktīvu cilvēku, kuri ir gatavi aizstāvēt savu zemi, savu novadu. Tie ir dažādu profesiju pārstāvji – studenti, uzņēmēji, celtnieki, ārsti, politiķi un citi.

Dienests Zemessardzē ir izaicinājums ikvienam pilnveidot sevi, iegūstot prasmes aizstāvēt sevi un savu ģimeni, aktīvi un saturīgi pavadīt brīvo laiku, iepazīstot jaunus draugus un domubiedrus, veicināt savas pašapziņas izaugsmi, kopīgi darbojoties vienotā komandā Latvijā un ārpus tās robežām. Dienesta laikā ir iespēja uzlabot fizisko sagatavotību un apgūt dažādas specialitātes, piemēram, sakarnieka, snaipera, izlūka, prettanku ieroča operatora, sanitāra, ložmetējnieka, militārā transporta autovadītāja, spridzinātāja, radiostaciju operatora un citas. Turklāt par dienesta pienākumu izpildi un piedalīšanos mācībās zemessargs saņem kompensāciju (sākot no 26 eiro dienā) un apmaksātu ēdināšanu vai tās kompensāciju 9,96 eiro.

Dienests Zemessardzē ļauj izmantot civilajā dzīvē gūto profesionālo pieredzi, tāpēc līdzdarboties valsts aizsardzības spēju stiprināšanā aicinām visdažādāko profesiju pārstāvjus: IT speciālistus, pavārus, autovadītājus, mediķus, pedagogus, sistēmu analītiķus, komunikācijas speciālistus un citus.

Zemessardzē uzņem 18 – 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai.

Lai pievienotos Zemessardzes 27.kājnieku bataljonam, jāsazinās ar Juri Dārziņu, zvanot uz tālruni 29453599 vai rakstot e-pastu [email protected].

Vairāk par dienestu Zemessardzē un citu bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā.

Valsts aizsardzība ir mūsu kopējā atbildība. Kopā mēs varam aizsargāt Latviju!