Atklājot peldsezonas oficiālo sākumu, šodien 21. maijā Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis kopā ar Saulkrastu pašvaldības policijas pludmales glābējiem un Zilā karoga programmas pārstāvi Jāni Ulmi svinīgā ceremonijā mastā pacēla Saulkrastu peldvietai “Centrs” piešķirto Zilo karogu.

Saulkrastu pilsētas peldvietai „Centrs” ir piešķirts Vides izglītības fonda starptautiskā tūrisma ekosertifikāts. Tas nozīmē, ka šovasar peldvietā plīvos Zilais karogs. Saņemot šo nozīmīgo sertifikātu, ir izpildīti programmas kvalitātes kritēriji (kopumā 29) ūdens, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.

Saulkrastu novada domes speciālisti vairākus gadus aktīvi strādāja, lai Saulkrastu peldvieta atbilstu programmā noteiktajiem kvalitātes kritērijiem, un tai tiktu piešķirts ekosertifikāts.

No 15. maija, oficiāli sākoties jaunajai peldsezonai, pilsētas pludmalē darbu uzsāk Glābšanas dienests. Kā pastāstīja Saulkrastu pilsētas Pašvaldības policijas priekšnieks Guntis Vinteris, šogad, tāpat kā pērn, glābēji pludmalē, glābšanas stacijā, strādās katru
dienu no pulksten 10.00. – 21.00. Oficiālā peldsezona Saulkrastu pludmalē ilgs no 15. maija līdz 15. septembrim, kad pludmalē strādās glābēji. G. Vinters atgādina, ka visdrošākā peldēšanās ir oficiālajās peldvietās, kur strādā glābēji. Taču cilvēkiem, kas dodas atpūsties pie jūras, jāatceras, ka glābēji nestrādā visā pludmales teritorijā – oficiālā pilsētas peldvieta, kurā strādā glābēji, ir pludmale “Centrs”.
Pašvaldības policijas pārstāvji, kas par glābējiem strādā Saulkrastu pludmalē, Aigars Kalniņš un Ingars Pogodins aicina apmeklētājiem rūpēties par savu drošību un, baudot siltos saules starus, neaizmirst par savām atvasēm: ”Ļoti gribētu aicināt vecākus pieskatīt bērnus, atrodoties pludmalē. Pagājušo sezonu bērnu meklēšana bija viens no galvenajiem darbiem, ko nācās veikt, visi meklēšanas darbi vainagojās panākumiem. Atgādinām, ka svarīgi ir regulāri pārrunāt ar bērniem drošības jautājumus. Runājot par drošību pludmalē, jāvērš ne tikai bērnu, bet arī pieaugušo uzmanība pie tā, ka peldēties ieteicams tikai un vienīgi pazīstamās un drošās peldvietās – nepeldēt tālāk par peldvietas norobežojošām bojām. Sezonā bieži nākas cilvēkiem par to aizrādīt, sēžamies laivā, braucam jūrā un informējam. Tāpat jāatgādina, cik bīstami ir doties peldēties, esot alkohola reibumā. Tāpat nebūs par sliktu ievērot citus drošības pasākumus, jo, ja pats sevi sargāsi, tad arī Dievs tevi sargās.”

Kaut arī pēdējās dienās pūš stiprs vējš un laikapstākļi nav vasarīgi, sākoties sezonai, pirmajās dienās glābēji izliek bojas, sagatavo darba vidi, pārbauda ekipējumu. Saulkrastu pašvaldības policijas lietošanā pludmalē atrodas kvadracikls, lielā un mazā motorlaiva, un sezonas laikā pludmalē maiņās dežurēs 4 glābēji.