Saulkrastu novada karatisti, Vidzemes Karatē Kluba sportisti, maijā ir piedalījušies vairākos prestižos turnīros, kas norisinājās Salaspilī, Igaunijā un Turcijā.

No 17. līdz 19. maijam Turcijas pilsētā Stambulā norisinājās pasaules mēroga karatē turnīrs “KARATE 1 SERIES A – ISTANBUL 2019”, kurā piedalījās vairāk kā 1800 dalībnieku no 102 pasaules valstīm. Latviju un Vidzemes Karatē klubu šajās sacensībās pārstāvēja saulkrastietis Maksims Halatins, kurš piedalījās KUMITE disciplīnā kategorijā “vīrieši līdz 84 kilogramiem”. Pirmā cīņa Maksimam bija pret sportistu no Francijas, kurā pārliecinoši ar rezultātu 3:0 tika gūta uzvara, savukārt otrajā cīņā ar rezultātu 1:4 piekāpās spēcīgajam sportistam no Kosovas, līdz ar to 152 sportistu konkurencē cīņa par medaļām Maksimam noslēdzās.

19. maijā norisinājās karatē sacensības “Salaspils Karate Cup 2019”, kurā kopā Vidzemes Karatē kluba sportisti izcīnīja 11 godalgotās vietas disciplīnās KATA un KUMITE. Starp godalgoto vietu ieguvējiem ir arī saulkrastieši, kuri startēja KUMITE disciplīnā. Mārtiņš Druva šajās sacensībās izcīnīja 1. vietu kategorijā U14 virs 55 kilogramiem. Šajā pašā kategorijā 3. vietu ieguva Edvards Dūcis. Abi puiši piedalījās arī pēc vecuma augstākā kategorijā – Mārtiņš U16 līdz 70 kilogramiem, kurā ieguva 3. vietu, Edvards U16 līdz 63 kilogramiem, kurā ieguva 5. vietu.

25. maijā “Baltic Grand Prix/Budo Cup Tallinn 2019” pulcēja sportistus no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Krievijas, Baltkrievijas, Anglijas, Spānijas un Kazahstānas. Vidzemes Karatē klubs šajā turnīra izcīnīja vienu sudraba un četras bronzas medaļas. Mājās medaļas atveda Edvards Dūcis (2. vieta U14 + 52 kg), Mārtiņš Druva (3. vieta U14 + 52 kg) un Roberts Ābelīts (3. vieta U18 + 76 kg).

Sezona ir veiksmīgi noslēgusies, līdz ar to Vidzemes Karatē kluba komanda var sākt gatavoties nākamai sezonai, kas atsāksies jau septembrī.