Leģendārais pludmales volejbola turnīrs “Saulkrastu kokteilis” arī šovasar, 24. un 25. jūlijā Saulkrastu Jūras parka smilšu laukumos pulcēs visus labākos Latvijas bīčvolejbolistus un ciemiņus ne tikai no Baltijas valstīm. 

Sacensību organizatori ļoti vēlētos izšķirošās spēles tradicionāli aizvadīt pārpildītu tribīņu priekšā, taču šajos īpašajos apstākļos visiem “Saulkrastu kokteiļa” spēļu klātienes skatītājiem nāksies ievērot tobrīd aktuālos valstī noteiktos ierobežojumus. Lai varētu kontrolēt līdzjutēju plūsmu, iespējams, nāksies tirgot biļetes iepriekšpārdošanā.

“Ergo Open” Latvijas čempionāta sezona šovasar aizsākas ar turnīriem Ventspilī un Jūrmalā, bet Saulkrasti uzņems trešā posma sacensības, dalībnieku pulkā iekļaujoties gan 2021. gada Tokijas olimpisko spēļu ceļazīmes īpašniekiem Mārtiņam Pļaviņam un Edgaram Točam, gan Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam, kuriem cīņa par atgriešanos olimpiskajās spēlēs vēl tikai priekšā. Saulkrastos šiem duetiem būs jākonkurē ne tikai ar ciemiņiem no Igaunijas un Lietuvas, bet, iespējams, arī no tālākām valstīm, taču šovasar gandrīz neiespējami prognozēt ceļošanas iespējas tālu uz priekšu.

  1. gadā “Saulkrastu kokteiļa” balvu fonds varētu sasniegt 5000 eiro, no kuriem vairāk nekā pusi sarūpēs “Uno Group” un Saulkrastu novada dome.

Pagājušajā gadā “Saulkrastu kokteilis” nešaubīgi kļuva par Latvijas pludmales volejbola vasaras pamanāmāko turnīru.

Sestdien, 25. jūlijā “Saulkrastu kokteiļa” izšķirošās četras spēles būs redzamas televīzijas tiešraidē LTV7 kanālā un video ekrānā pie centrālā laukuma. Pusfināli ieplānoti plkst. 18:00 un plkst. 19:00, spēles par 3. vietu – plkst. 21:30, fināls – plkst. 22:30.

“Saulkrastu kokteilis” ir īpašs arī ar to, ka pludmales volejbolisti cīnās par Latvijas sportā lielāko trofeju – Saulkrastu patriota, mākslinieka Armanda Jēkabsona metālā veidoto milzīgo kokteiļa glāzi, kuru rotā visu čempionu vārdi un uzvārdi. Pasākuma neatņemama sastāvdaļa ir īpašais muzikālais noformējums, uzstājoties arī vietējiem jaunajiem mūziķiem, kā arī modes skate un leģendārais servju konkurss. 2020. gadā pasākuma balss būs Ēriks Loks, bet ballīte būs kopā ar “Riga Reggae” mūziķiem.

3×3 basketbola turnīri “Saulkrastu kokteiļa” šīs vasaras programmā nebūs, taču pašreiz jau tiek strādāts pie jaunā sacensību formāta, lai mačus sarīkotu jau ziemas sezonā sporta zālē un noteikti arī nākamajā vasarā brīvdabā.

“Saulkrastu kokteiļa” dibinātājs Andris Vanags pateicas visiem spēlētājiem un līdzjutējiem, kuriem šis pludmales pasākums ir neatņemama vasaras sastāvdaļa, bet īpašs respekts atbalstītājiem: “Tikai kopā ar jums pasākums ir tik krāšņs un īpašs ne tikai konkrētā sporta veida ietvaros”. Paldies ne tikai par 2019. gadu – Saulkrastu līča Normundam, vistiņu Rolandam, Bemberu Mārtiņam, Bembi Ļošam, kultūras Ilzei, SUP Andrim, uzņēmēju Andrim un Artūram, Jazz Raimondam, dakstiņu Andrejam, Baywatch Aigaram, Gigant Jurim, Mazdas Janai, super Reinim ar komandu, info Gitai, Paf Rihardam, terases Sandrai, saldumu Ludmilai ar Ščerbatihu, Saules ielas Žeņam, , ostas kapteinim Igoram, Uno Jānim, Taipans Viktoram, tenisa Kārlim, sāļā ūdens Dagnijai, kā arī visiem Latvijas mediķiem par paveikto darbu cīņā ar koronavīrusu, dodot mums iespēju arī šovasar Saulkrastos sarīkot pludmales volejbola turnīru.