22. oktobrī notika pirmā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā, kurā tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 17 uzņēmumiem, kuri atbilda Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly kritērijiem. To starpā ir arī Saulkrastu peintbola parks un kempings “Bušas”.

Zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, kas respektē kājāmgājēju vajadzības un piedāvā tiem nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, piedāvā iespēju izžāvēt slapjās mantas un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus u.c. personīgu ekipējumu.

Ja uzskatat savu uzņēmumu par gājējiem draudzīgu, tad piesakiet sevi sūtot ziņu uz e-pastu [email protected]

Uz Kājāmgājējiem draudzīgu statusu var pretendēt ikviens pakalpojumu sniedzējs, neatkarīgi no tā vai tas atrodas Jūrtakas vai Mežtakas maršrutā.

Daudzviet, kur pārgājieni ir populāri, tiek izmantotas uzlīmes vai zīmes „Gājējam draudzīgs/Hiker friendly”. Dažviet šīs uzlīmes/zīmes ir daļa no sertifikācijas programmas un tās saņem tikai tie, kas atbilst noteiktiem kritērijiem. Citviet tā ir atbildīgās tūrisma organizācijas izveidota zīme un ir uzņēmēja brīva izvēle, vai šādu uzlīmi izmantot. Dažkārt tā ir pašu uzņēmēju kopīga iniciatīva.

„Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” uzlīme/zīme ir efektīvs veids, kā parādīt konkrētajai mērķgrupai, ka viņi ir gaidīti. Šādas zīmes ir atpazīstamas visā pasaulē, un, tās ieraugot, ceļotājam ir skaidrs, ka te tiks izprastas viņa vajadzības un būs kāds domubiedrs vērtīgai informācijas apmaiņai.

Zīmes „Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” kritēriji izstrādāti kā vadlīnijas pakalpojumu sniedzējiem, ja viņi vēlas būt “draudzīgi” kājāmgājējiem. Tie tiek iedalīti obligātajos un ieteicamajos kritērijos. Lai tūrisma uzņēmējs saņemtu zīmi, jābūt izpildītiem vismaz 75% no obligātajiem kritērijiem.

Zīmes kritērijus skatīt šeit –https://baltictrails.eu/lv/forest/marketing