Saulkrastu tūrisma informācijas centra vasara aizvadīta godam. Kopsummā vasaras mēnešos, no 1. jūnija līdz 31. augustam, Saulkrastu TIC pakalpojumus izmantojuši 14659 apmeklētāji. 

Pirmajā vietā ierindojas pašmāju tūristi, otrajā – lai arī novērojams neliels apmeklētāju skaita samazinājums, ir tūristi no Krievijas. Šogad ievērojami pieaudzis tūristu skaits no Vācijas un viņi ieņem trešo vietu, bet ceturto – ar krietnu skaita sarukumu tūristi no Lietuvas. Piektajā vietā ar krietnu kritumu – mūsu kaimiņi no Igaunijas, bet prieks par divkāršu tūristu pieaugumu no Somijas.

Analizējot sniegtās informācijas tematikas rādītājus, TIC apmeklētāji joprojām visvairāk vēlas saņemt bezmaksas brošūras un kartes, interesē informācija par apskates objektiem, pasākumiem, naktsmītņu informācija un ziņas par sabiedriskā transporta kustību.
Liela interese izrādīta pēc informācijas par Vidzemes piekrasti kā vienotu galamērķi un Vidzemes reģionu kopumā, par Rīgu un Kurzemes reģionu.

Sezonas sākumā tika sagatavota un izdota jauna drukāta tūrisma karte „Brīvdienu maršruts: Saulkrasti–Bīriņi–Limbaži–Tūja–Saulkrasti”, jūnijā izdota papildināta Saulkrastu noplēšamā karte, augustā – papildu tirāžā diviem Saulkrastu novada ceļvežiem dabas mīļiem un kultūras mantojuma izzinātājiem.

Šogad darbu sāka kafejnīca„Saltwater”, vasaras kafejnīcas „Sunset Bar”, „Green Way”. Kafejnīca „Piedod man!” cieta ugunsgrēkā, un Saulkrastu estrādē šovasar nedarbojās neviens ēdināšanas uzņēmums. Naktsmītņu skaitu šogad kuplināja apartamentu viesnīca„Strand”, brīvdienu mājas „Abi labi rabarberi”, „Saulkrasti summer container house”, viesu māja „Gāles” un brīvdienu dzīvoklis „Pabažu stacija”.

Zilā karoga peldvietas „Centrs” atpūtas piedāvājumu šogad kuplinājaEasySup.lv” elektrotrīsriteņu noma un ūdens motocikla noma „Ūdensmocis Saulkrastos”.
Šovasar darbu atsāka Saulkrastu tenisa korti un jauns korts tika izbūvēts viesu mājas „Aizvēji” teritorijā. Viesu māja „Aizvēji” šogad paplašināja savu darbību par 36 gultas vietām. Skaistumkopšanas salons „Klēra” atvēra vēl vienu labsajūtas salonu „Klēra lukss SPA”.

Šogad saņemti ļoti daudzi jautājumi par sabiedrisko transportu – vilcienu un autobusu kustības sarakstiem, starppilsētu un vietējo nozīmju pieturām, taksometra pārvadājumiem, kā arī – kā ar sabiedrisko transportu apceļot Saulkrastu novada tuvāko apkārtni un tādus tūrisma galamērķus kā Cēsis, Limbažus, Siguldu, Rīgu u. c.

Liela interese izrādīta par Saulkrastu novada pasākumiem. Saulkrastu viesi pozitīvi novērtē novada tradicionālos pasākumus – Saulkrastu svētkus, vasaras sezonas atklāšanas svētkus „Ieripo Saulkrastu vasarā!”, „Saulkrasti Jazz”, „Saulkrastu kokteilis”, „Jaunie kamermūziķi Saulkrastiem”, „Saulkrastu ērģeļmūzikas dienas”, folkloras festivālu „Pa Saulei” u.c.

Rudens jaunumus www.visitsaulkrasti.lv, gan mūsu sociālo tīklu profiliem facebook.com/Saulkrasti; draugiem.lv/Saulkrastic; twitter.com/Saulkrastic sūtiet uz [email protected]!

Informējam, ka no 1. septembra līdz 31. maijam mainīti Saulkrastu tūrisma informācijas centra darba laiki. TIC atvērts katru dienu (arī sestdienas un svētdienas), izņemot valsts svētkus, no 8.45 līdz 17.15.