15.septembrī Saulkrastu novadā noslēdzās peldsezona. Par atpūtnieku drošību un kārtību oficiālajā peldvietās „Centrs" un „Rūķīši" rūpējās Saulkrastu pašvaldības policijas dežūrgrupa četru glābēju sastāvā.

 

Peldsezonas laikā glābēji divas reizes palīdzējuši vecākiem atrast peldvietās nomaldījušos bērnus, vienu reizi sniegta palīdzība slīcējam un vienu reizi peldlīdzekļa vadītājam, kura vadītam peldlīdzeklim iebraucot jūrā, bija radusies tehniska problēma. Piecas reizes, iesaistot Neatliekamās medicīnas palīdzības dienestu, tika sniegta palīdzība traumu gadījumos.

 

Ņemot vērā to, ka glābēji rūpējās ne vien par drošību, bet arī par kārtību – 74 gadījumos sastādīti administratīvie protokoli. Protokoli sastādīti par atrašanos peldvietā alkohola reibumā, smēķēšanu neatļautās vietās, suņu saimniekiem par suņu atrašanos peldvietā, kā arī par kuģošanas noteikumu neievērošanu.

 

Lai arī oficiālā peldsezona beigusies, siltākajās dienās pašvaldības policija dežūras peldvietās turpinās.Glābēji pēc izsaukuma dodas palīdzēt ar citur pludmalē, ne vien oficiālajās peldvietās.

 

Saulkrastu pašvaldības policijas dežūrgrupa peldsezonas laikā patrulē kopš 2007.gada. Glābēju ekipējumā ir laiva, kvadricikls, nestuves, glābšanas dēlis, kā arī pleznas, maska, hidrotērpi un medicīnas piederumi. Nākamā peldsezona sāksies 2016.gada 15.maijā.