14.,15.septembris
Gardēžu tūre turpinās!
Šoreiz mājas kafejnīcu dienas Igaunijā!
Dosimies uz Peipusa ezera krastu, lai redzētu, saprastu un izgaršotu ezera piekrastes cilvēku dzīvi, sadzīvi un svētkus. Igauņu, krievu un vecticībnieku kultūras mikslis – atšķirīgs dzīvesveids, ieradumi un virtuve. Klausīsimie stāstos, baudīsim ēdienus – zivis un zivju soļanka, sīpolu, kāpostu pīrāgi, saldie ogu pīrāgi, Peipusa karalis Zandarts, vecticībnieku cukurs, kurš jāpiekož nevis jāieliek krūzē un vēl šis tas ?
Vakariņas jau ieturēsim Varkas minerālūdeņu SPA sanatorijā. Un, protams, akvaparka izmantošana līdz pat 10 vakarā. Šoreiz dzīvosim lielajā sanatorijas mājā, kur numuriņu logi vērsti uz Lammijarves ezeru.
Svētdienu iesāksim ar rīta rosmi akvaparkā un brokastīm. Tad dosimies uz Piusas smilšu alām, kur gida pavadībā apmeklēsim Muzeja alas novērošanas platformu. Smilšakmens alas ir veidojušās ar rokām izrokot smiltis stikla ražošanai no 1922.-1966. gadam. Piusas alās atrodas Austrumeiropas lielākā sikspārņu ziemošanas kolonija, par kuru dzīvi noskatīsimies filmiņu.
Un tad jau pusdienlaiks klāt! ? Obinitsā – setu zemē, baudīsim pusdienas un tad uzzināsim, kas tad tie seti tādi ir. Šo to jau zinām, bet šis stāsts būs pirmo reizi.
Braucot jau uz māju pusi, iegriezīsimies Veclaicenē pie Raipala ezera – “Mišu Medus muzejā”, kas ir vienīgais medus muzejs Latvijā.
Brauciena cena – 95 eiro, iekļautas arī pusdienas sestdien un svētdien, vakariņas, brokastis, akvaparka apmeklējums, ekskursijas, ieejas biļetes.