Tūrisms Tūrisms

Kalendārs

Sestdiena / 22. augusts / 2020. gads

Ērģeļmūzikas koncerts “Četras sievietes dabas”

Datums: 22.08.2020

Laiks: 18:00 līdz 19:30

Saulkrastu Pēterupes evaņģēliski luteriskajā baznīcā izskanēs ērģeļmūzikas koncerts “Četras sievietes dabas”

Koncerta centrā ir sieviete kā sabiedrības figūra ar tās dažādajām lomām, spilgtajām emocijām un pārdzīvojumiem, kuriem sastopas visas dzīves laikā. Viendaļīgajā koncerta programmā apspēlētas četras sievietes dabas, kas pārņem viena otru plūstoši, atspoguļojot sievietes virzību cauri četrām dzīves sfērām.
Koncertā dzirdēsiet gan labi pazīstamu, gan arī retāk atskaņotu renesanses un baroka meistaru (Verdelot, Monteverdi, Cesti, Fiamengo, Zavatti, Handel) solo skaņdarbus un duetus soprāniem, ērģelēm un čellam, tāpat arī mūsmāju komponistu Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda un Ilzes Reines opusus, kā arī Latvijā vēl neatskaņotu Renātes Stivriņas skaņdarbu ērģelēm “Attende Domino”.

“Programmai iedvesmu smēlāmies no divu sieviešu daiļrades, kuras abas šķir teju vai gadu tūkstotis – Hildegarde no Bingenas (1098-1179) un Sofija Gubaiduļina (1931). Mums visām četrām mūziķēm koncerta saturs ir gana personīgs, jo ikviena mūzikā paudīsim sev tuvāko dabu, kurā integrētas arī visas pārējās, jo pilnīgas esam vien, kad piedzīvots kaut mirklis no katras. Koncerts būs viendaļīgs, nedaudz vairāk kā stundu garš, tā laikā iepazīsiet četras nozīmīgas sievietes dzīves jomas:sieviete dabā, kur priekšplānā izvirzītas pastorālas dabas ainas, kas vēsta par vieglumu un atvērtību dzīvei;sieviete ticībā, kad brieduma gados viņu interesē garīgā sfēra un dzīves morāle;sieviete mīlā, kur apspēlētas saldkaislās jūtas ar zaudējumiem un mīlas priekiem;sieviete ģimenē, kur viņa ir gādīga māte, kas dzied šūpuļdziesmas un pārdzīvo par nepiepildīto vai zaudēto. Katru no daļām ievada Hildegardes no Bingenas 12. gs. antifons “O quam mirabilis est”, kas vēsta par zināšanām un zinātkāri kā visaugstāko no tikumiem. Savukārt koncerta vidusposmā izskanēs iespaidīgais krievu komponistes S.Gubaiduļinas opuss “Croce” (Krusts), kas kalpo par simbolu programmas četrdaļībai,” par programmu stāsta dziedātāja Nora Kalniņa.

Ieeja koncertā par ziedojumiem.
Valstī noteikto ierobežojumu dēļ, sēdvietu skaits koncertā ierobežots.
Cilvēku skaists tiks kontrolēts, iepriekš izsniedzot noteiktu skaitu ielūgumu. Bezmaksas ielūgumus var saņemt Saulkrastu Tūrisma informācijas centrā un kultūras namā “Zvejniekciems”.

Koncertu norisi atbalstaValsts kultūrkapitāla fonds,Saulkrastu kultūras centrsun Emīla Dārziņa biedrība.