Tūrisms Tūrisms

Kalendārs

Otrdiena / 27. decembris / 2016. gads

Filmas “No ligzdas izmestie” demonstrējums

Datums: 27.12.2016

Laiks: 18:00

Vieta: Latvija, Zvejniekciems, Atpūtas iela 1D, Kultūras Nams "Zvejniekciems"

27. decembrī 18.00 kultūras namā “Zvejniekciems” filmas “No ligzdas izmestie” demonstrējums. Filma tapusi studijā “BALTI Group”. Tās autore un režisore ir Dzidra Smiltēna. Filma stāsta par bērniem, kas cieš no vardarbības. Aizvien biežāk dažādās labdarības akcijās sabiedrība tiek uzrunāta atbalstīt bērnus, kas zaudējuši vecākus, palikuši bez savas ģimenes, kā arī kuriem nodarīts pāri visdažādākā veida vardarbībā. Kā izrādās, Latvijā šādu sāpinātu, vardarbībā cietušo bērnu ir ļoti daudz. Arī ikdienā nereti dzirdam par šiem noziedzīgiem nodarījumiem. Visbiežāk šie gadījumi ir saistīti tieši ar vardarbību ģimenē, kur pāridarītāji ir paši bērnu vecāki. Ieeja brīva.

Vardarbības izpausmes ir visdažādākās:novārtā pamešana,kad bērniem netiek nodrošināta viņu attīstībai atbilstoša aprūpe,emocionālā vardarbība-bērna emocionālo vajadzību ignorēšana vai bērna psiholoģiskā ietekmēšana,fiziskā vardarbība-bērna veselībai un dzīvībai bīstams apzināts spēka pielietojums saskarsmē ar bērnu,seksuālā vardarbība- bērna iesaistīšana seksuālās darbībās,ko bērns nesaprot vai kam nevar dot apzinātu piekrišanu. Visi šie minētie veidi ir Latvijas realitāte.

Meklējot cēloņus vardarbībai ģimenē, tiek minēta: nabadzība,ģimenes izlikšana no dzīvokļa, viena vecāka zaudēšana,,bezcerība un depresija,vecāku alkoholisms,vecāku nevēlēšanās aprūpēt un audzināt savus bērnus.Taču vai šie pamatojumi var kalpot par attaisnojumu vecāku bezatbildībai un cietsirdībai?

Vai mēs varam attaisnot mātes rīcību nositot savu bērnu izēstas zaptes burkas dēļ? Vai varam piedot vīrietim, kas regulāri piedzēries sit savu sievu un sešus bērnus, kur jaunākajam nav vēl pat gadiņš? Vai spējam iedomāties, ka jauna māmiņa nogalina savus mazos bērnus,lai būtu kopā ar citu mīļoto vīrieti?

Jūs teiksiet-jebkuram normālam cilvēkam prātam neaptverami un nesaprotami.Taču šie bērnu sāpinātāji un pāridarītāji nav ārpuszemes radījumi. Viņi ir mums līdzās. Dzivo kaimiņos, ir mūsu darbabiedri un pat paziņas. Iespējams, ka esam pamanījuši nesaskaņas viņu ģimenēs, taču vienaldzībā no tām novērsušies.Ar atrunu- tas jau mūs neskar.

Neaizdomājoties,kas pamudina cilvēku ļaunībām pret savu tuvāko-bērnu?Kāpēc cilvēkā notiek šāda morālā degradācija?Kāda loma tajā ir sabiedrībai kopumā un valstij ,kurā dzīvojam? Kā jūtas bērns šajā pieaugušo cietsirdīgajā, zemiskajā un postošajā pasaulē?Kāds izaugs šis jaunais cilvēks un vai neatkārtos savu vecāku pieļautās kļūdas.

Dokumentālā filma “No ligzdas izmestie” ir skumjš un smeldzīgs stāsts par konkrētiem cilvēkiem un notikumiem, ieklausoties bāriņtiesu speciālistos,vardarbībā kādreiz cietušajos, cietumā ieslodzītajās bērnu slepkavās, bērnu namu pārstāvjos, audžuģimenēs, valsts amatpersonās.

Stāsts arī par mūsu spēju pasniegt roku kādam mazam mīlestību alkstošajam ķiparam, paņemt to klēpī un padalīties ar savu sirds siltumu.Filmas galvenais atbalstītājs – SIA “LDz Ritošā sastāva serviss”.