Tūrisms Tūrisms

Kalendārs

Sestdiena / 20. janvāris / 2018. gads

Mūsu sirds ritms

Datums: 20.01.2018

Laiks: 15:00 līdz 19:00

Vieta: Latvija, Saulkrasti, Ainažu 4, Saulkrastu Pēterupes evaņģēliski luteriskā baznīca

20. janvārī no 15.00 Saulkrastos, Simtgades skvērā un Saulkrastu Pēterupes ev. lut. baznīcā, 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts sarīkojums “Mūsu sirds ritms”, kas tapis sadarbībā ar festivālu “Latvijas goda aplis”.

20. janvārī no 15.00 Saulkrastos, Simtgades skvērā un Saulkrastu Pēterupes ev. lut. baznīcā, 1991.gada barikāžu aizstāvju atceres dienai veltīts sarīkojums “Mūsu sirds ritms”, kas tapis sadarbībā ar festivālu “Latvijas goda aplis”.

Festivāls “Latvijas Goda aplis” ir viens no Latvijas valsts simtgades programmas notikumiem. To rīko biedrība “Staro100” sadarbībā ar novadu pašvaldībām, kultūras centriem un namiem, nevalstiskām organizācijām, novadu iedzīvotājiem un uzņēmējiem, Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju.

Aicinām ikvienu saulkrastieti un novada viesus iesaistīties norisē un kopā veidot jaunu tradīciju!

Pl.15.00 Saulkrastu Pēterupes ev. lut. baznīcā skanēs zvani – muzicēs Talsu kristīgās vidusskolas zvanu ansamblis (vad. Jānis Smilga)

Pl.15.50 blakus Ainažu 4, Simtgades skvērā pie mūsu lielā karoga, visus aicinās Goda saimnieks (Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis) un Goda Saimniece (Sandra Lapkovska) – ikviens varēs iesaistīties kopējā Saulkrastu kardiogrammas veidošanā un veidot savu vizuālo zīmējumu projektā “Emogrāfs”.

“Emogrāfa” apmeklētāju uzdevums ir vienkāršs – ievietot pirkstu ierīcē un skatīties savu sirdspukstu veidotajā mozaīkā, kuras attēls ir atkarīgs no katra personīgi, bet ar apziņu to ietekmēt ir neiespējami. Līdztekus ikkatrs „Emogrāfa” viesis var aplūkot savdabīgās ierīces detaļas un uzzināt, kā informācija no sirds, plūstot cauri dažādām ierīcēm, pārtop par «mākslas darbu».

Visi kopā uzturēsim dzīvu arī ugunskuru kā piemiņas zīmi tiem, kuri 1991.gadā bijā pie barikādēm un sargāja mūsu Latvijas dzimšanu, varēsim aplūkot saulkrastiešu adītos cimdus un uzzīmēsim savus cimdu rakstus, kā arī rotāsim koka skaliņus ar spēka zīmēm.

Darbosies barikāžu laika fotostūrītis, varēsim nobaudīt nelielu cienastu, kas atgādinās par barikāžu laiku.

Pl. 16.00 sagaidīsim Goda viesus (saulkrastieti Indriķi Buili un Saeimas deputātus Eināru Cilinski un Jāni Dombravu) un būsim kopā sarunās par Latviju un tās vietu mūsu sirdīs.

Sarīkojuma ilgums – 4 stundas. Apmeklējums – brīvs. Lūgums ģērbties atbilstoši laika apstākļiem!